آتش سوزی بافت تاریخی دهدشت عمدی بوده است-پروژه های دانشگاهی - پروژه های دانشگاهی

آتش سوزی بافت تاریخی دهدشت عمدی بوده است-پروژه های دانشگاهی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد، آتش سوزی در بافت تاریخی دهدشتی را عمدی و ناشی از عوامل انسانی عنوان کرد.

آفتاب‌‌نیوز :

 محمود باقری عصر دوشنبه، ششم خردادماه در نشست خبری با اصحاب رسانه از میراث فرهنگی به عنوان یک عنصر هویتی یاد کرد و افزود: هویت ما بستگی به هویت های تاریخی دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: همه میراث تاریخی استان برای ما مهم است و این طور نیست که تنها یک نقطه مهم باشد و از سایر میراث گرانبها غافل باشیم.

وی 10 میلیارد تومان اختصاص داده شده به بافت تاریخی دهدشت را یادآور شد و اظهار کرد: پنج میلیارد تومان از این اعتبار صرف تملک خواهد شد، 800 میلیون تومان برای حصارکشی، 50 میلیون تومان برای تهیه سند پژوهشی پایگاه، 100 میلیون تومان برای طرح جامع و مابقی برای مرمت بناها و احیای بافت هزینه خواهد شد.

باقری آتش سوزی در بافت تاریخی دهدشت را ناشی از عوامل انسانی دانست و تصریح کرد: خوشبختانه به هیچکدام از آثار تاریخی آسیبی وارد نشد.

وی اضافه کرد: کسانی که ادعای دغدغه‌مندی نسبت به بافت تاریخی دهدشت دارند به جای صرف هزینه‌ در برگزاری میتینگ‌ها به بافت کمک کنند.

ایسنا

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار