مبارزه شبانه‌روزی با ملخ‌های صحرایی-پروژه های دانشگاهی - پروژه های دانشگاهی

مبارزه شبانه‌روزی با ملخ‌های صحرایی-پروژه های دانشگاهی

به گزارش ایسنا، محمد رادمهر صبح امروز در جمع خبرنگاران در خصوص مبارزه با ملخ‌های صحرایی در جاسک، اظهار کرد: ریزش ملخ صحرایی در نیمه دوم اسفند سال گذشته در منطقه جمکی بخش لیردف آغاز شد و پس از دریافت گزارشات مردمی توسط کارشناسان مدیریت مبارزه شیمیایی علیه این آفت در سطح ۱۰۰ هکتار در دستور کار قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: مناطق جمکی، اسکانی کوچ، زبر، کیایی، میرین گوری، هشدان، بحل، تل، کهوتی، گزدان، جاسک کهنه، کوییک، صدا و سیما و خیرآباد آلوده است.

فرماندار جاسک سطح کل ردیابی ملخ صحرایی را ۱۳۳ هزار و ۵۰۰ هکتار دانست و تصریح کرد: از این میزان ۱۰ هزار هکتار آلوده است که در ٨ هزار و ٥٠٠ هکتار مبارزه صورت گرفته و ۱۵ درصد دیگر در حال مبارزه است.

وی با تأکید بر اینکه در این مدت توسط کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی عملیات مبارزه با ملخ‌ها انجام شده است و با برنامه ریزی که صورت گرفت بزودی منطقه پاک سازی می‌شود، خاطرنشان کرد: در این طرح اداراتی مانند منابع طبیعی، دامپزشکی، بنیاد مسکن، راهداری، محیط زیست، آموزش و پرورش، هلال احمر، شبکه بهداشت، اداره تعاون و کار و رفاه اجتماعی، مخابرات، آب و فاضلاب شهری و روستایی، امور آب شهرداری جاسک، بنیاد مسکن با جهاد کشاورزی همکاری داشته‌اند.

فرماندار جاسک تصریح کرد: عملیات مبارزه به صورت شبانه روزی توسط نیروهای مدیریت جهاد کشاورزی با همکاری اعضای ستاد مدیریت بحران بدون وقفه در حال انجام است.

وی در پایان گفت: تاکنون هیچ گونه خسارتی به مزارع و باغات شهرستان وارد نشده و نخواهد شد و بیش از ۹۰ درصد مبارزه با عملیات سمپاشی به وسیله سمپاش خودرویی انجام شده است.

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار