چرا سازمان هواشناسی طوفان تهران را پیش‌بینی نکرده بود؟-پروژه های دانشگاهی - پروژه های دانشگاهی

چرا سازمان هواشناسی طوفان تهران را پیش‌بینی نکرده بود؟-پروژه های دانشگاهی

این سازمان روز جمعه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد؛

«طی روزهای شنبه و یکشنبه، به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب، رگبار موقتی باران همراه با رعدو برق و وزش باد به شرح زیر پیش بینی می شود:

 شنبه 98/03/04: جنوب اصفهان، شمال فارس، شرق کهگیلویه وبویراحمد، جنوب کرمان و شرق خراسان شمالی.

یکشنبه 98/03/05: شمال آذربایجان شرقی، قزوین، شمال شرق تهران، ارتفاعات سمنان، غرب کردستان، شرق لرستان، ارتفاعات شمال خوزستان، شمال فارس، جنوب اصفهان، شرق کهگیلویه وبویراحمد، جنوب کرمان و شمال هرمزگان. شایان ذکر است روزهای شنبه و یکشنبه برای سواحل دریای خزر، شمال شرق و شرق کشور افزایش نسبی دما در حدود 5 تا 7 درجه پیش بینی می شود.»

همانگونه که مشخص است نامی از تهران در پیش بینی روز جمعه دیده نمی شود. در اطلاعیه دیروز شنبه نیز هیچ نامی از تهران نیامده است. در اطلاعیه شماره 35 سازمان هواشناسی کشور آمده است؛

«پیرو اطلاعیه شماره 34 جمعه مورخ 98/03/03، طی روزهای شنبه و یکشنبه، به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب، رگبار موقتی باران همراه با رعد وبرق و وزش باد  به شرح زیر پیش بینی می‌شود:
شنبه 98/03/04:  برخی نقاط استانهای آذربایجان شرقی و اردبیل، شمال آذربایجان غربی، جنوب اصفهان، شمال غرب فارس، شرق کهگیلویه وبویراحمد وجنوب کرمان.

یکشنبه 98/03/05 : شمال آذربایجان شرقی و غربی، ارتفاعات البرزمرکزی در استانهای قزوین، سمنان و شمال شر ق تهران، غرب کردستان،  شمال غرب فارس، جنوب اصفهان، شرق کهگیلویه وبویراحمد، جنوب کرمان و شمال هرمزگان.

شایان ذکر است روزهای شنبه و یکشنبه برای سواحل دریای خزر، شمال شرق و شرق کشور افزایش نسبی دما در حدود 5 تا 7 درجه پیش بینی می شود. درضمن احتمال جاری شدن رواناب درکوهپایه ها دور از انتظار نمی باشد.»

سازمان مدیریت بحران کشور نیز درباره طوفان دیروز تهران واکنش جالبی نشان داده که نشان از آن دارد سازمان هواشناسی اساسا پیش‌بینی وقوع آنرا نکرده است.

منصور درجاتی سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به این که امروز یکشنبه طوفان شدیدتری نسبت به دیروز در تهران به وقوع می‌پیوندد، گفته است: طوفان دیروز که در تهران شاهد آن بودیم به صورت یک مرتبه ایجاد شده و در سامانه تصاویر ماهواره‌ای این طوفان دیده نشده بود.

وی افزود: سرعت طوفان دیروز بالای 60 کیلومتر بود، امروز نیز وقوع چنین طوفانی را شاهد خواهیم بود، اما شدت بارش‌ها در شمال و شمال شرق تهران بیشتر می‌شود.

منبع: تسنیم

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار