۳ سوال: آینده برق

۲۴ تیر ۱۳۹۶ کافه

فرانسیس O'Sullivan، مدیر تحقیق برای ابتکار انرژی MIT (MITEI)، اخیرا منجر به بحث در مورد آینده از شبکه برق و تکنولوژی های انرژی پاک با رهبران صنعت، دولت و دانشگاه در سمپوزیوم اعضای MITEI. پس از سمپوزیوم، اوایلووان چندین موضوع اصلی خود را بازتاب می دهد: روند فعلی صنعت، تغییر رفتار در رفتار مشتری و پاسخ های بالقوه نوآورانه به چالش های امروز صنعت برق.

Q: بحث های زیادی در مورد سه نوع انرژی در حال حاضر در انرژی وجود دارد: تمرکززدایی، دیجیتالی کردن و کربن سازی. آیا می توانید به طور مختصر به این نکته اشاره کنید که هر کدام از اینها مستلزم چه چیزی است و این جنبش رانندگی می کند؟

A: این سه مگاتنند عمیقا متصل هستند. اول، به طور گسترده، مردم قدردانی می کنند که کربن زدایی مهم است اگر ما برای مقابله با تغییرات آب و هوایی در یک روش معنی دار، و برق، بخش است که می تواند به سرعت از بین می رود. امروزه، اقتصاد همیشه در حال رشد است که گسترش سکولار در استفاده از تکنولوژی های انرژی پاک، به خصوص باد و خورشید را برای تولید برق رانندگی می کند. خورشیدی به ویژه مهم است، زیرا به عنوان یک تکنولوژی، منحصر به فرد است. این می تواند به طور موثر در هر مقیاس گسترش یابد، که انعطاف پذیری بیشتری برای طراحی سیستم های قدرت می دهد. این همچنین فراهم می کند کاربران نهایی با یک گزینه جدید برای دیدار با نیازهای فردی خود را. مردم می توانند خورشید را بر اساس یک فرد، خانه به خانه انتخاب کنند.

به این ترتیب، کربن زدایی به عدم تمرکززدایی متصل است. این تنها خانواده های فردی نیستند که تمرکز را مدیریت می کنند – در واقع، کاربران تجاری و صنعتی در حال حاضر در پیشبرد تصویب انرژی توزیع شده اند. جاه طلبی این است که سیستم انرژی آینده ای را که پاک تر، غیرمتمرکز تر است و هزینه های عملیاتی پایین تر و انعطاف پذیری بالاتر را تحقق بخشید.

این جایی است که دیجیتال سازی می آید. با داشتن این دارایی های جدید مرتبط با سیستم، یک چیز است، اما شما باید بتوانید آنها را در زمان واقعی کنترل و هماهنگ کنید، اگر بتوانید به طور کامل این کار را انجام دهید و توانایی آن را ارتقا دهید.

Q: چطور می بینید رفتار مصرف کنندگان برق تغییر می کند و این به معنای آب و برق است؟

A: از لحاظ تاریخی، مصرف کنندگان انتخاب بسیار کمی در مورد نحوه دریافت برق داشتند. سپس، در دهه ۹۰، بازسازی صنعت انرژی و معرفی گزینه های خرده فروشی به این معنا بود که مصرف کنندگان توانایی انتخاب را داشتند که از آنها برق بخرد. با این حال، حالت های تولید هنوز هم سنتی بودند. امروزه تکنولوژی پیشرفته به این معنی است که مردم اکنون از لحاظ نه تنها کسانی که قدرت خود را تامین می کنند، انتخاب های بسیار بیشتری نیز دارند، بلکه این که چگونه تولید می شود. یک زیرمجموعه از مردم وجود دارد که به طور جدی به دنبال انتخاب بیشتر است. آنها به تاثیرات محیطی تصمیمات انرژی خود علاقه مند هستند. هزینه بهره وری و انعطاف پذیری افزوده نیز ریسک های مهم این تمایل برای تنوع بیشتر در خدمات انرژی است.

برای اولین بار ما در حال حاضر راه هایی برای ارائه مشتریان برق بیشتر انتخاب. نرم افزارها به این واقعیت پاسخ میدهند که مصرف کنندگان خواستار راه حلهای بیشتری هستند. به عنوان مثال، تصویب دستگاه های هوشمند انرژی مانند Nest، نشان دهنده این جنبش بزرگتر به سوی شفافیت بیشتر و توانمندسازی مشتریان است.

Q: چالش های زیربنایی چالش هایی است که در حال حاضر با آن مواجه هستند و چه نوع فن آوری های نوظهور برای کمک به غلبه بر آنها نیاز است

A: سن زیرساخت ابزار و میزان رشد تقاضا در سراسر منطقه آن را پوشش می دهد تنش های طبیعی است که در هر سال برای هر سیستم تاثیر می گذارد. در این لحظه، زمان بیشتری نیاز است که زیرساخت های دیجیتالی را ایجاد کند که از ادغام موثر فناوری های جدید و ذخیره سازی امروز در شبکه پشتیبانی می کند. علاوه بر ارائه راه برای انعطاف پذیری بیشتر و مزایای زیست محیطی، یک سیستم دیجیتالی دارای قابلیت بالقوه برای باز کردن ارزش تجاری جدید و بهبود رفاه عمومی است، اگر آن را برای ارتباط سیگنال های قیمت دقیق تر برای خدمات بالا و پایین زنجیره ارزش انرژی که فضایی و زمانی بیشتر حل و فصل می شود.

فشار بر آب و برق به منظور بهبود این زیرساخت وجود دارد، اما تنش نیز با تنظیم کننده ها وجود دارد که باید اطمینان حاصل شود که این سرمایه گذاری ها درست و مناسب هستند و برای بهره مندی گسترده از نرخ های پرداخت کننده. حقیقت این است که ما به این زیرساخت دیجیتالی جدید نیاز داریم، اگر بخواهیم به طور کامل مزایای تکنیکی و در واقع اقتصادی را که ابزار جدید جعبه ابزار فناوری اطلاعات در بخش برق ارائه می دهد، درک کنیم.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم