اشتراک سهام رسانه های اجتماعی، اعتماد عمومی به علم را در معرض خطر قرار می دهد شبکه آموزش عالی

۲۵ تیر ۱۳۹۶ کافه

L کانال تلویزیونی ایالات متحده آمریکا CNBC یک خبرنامه آنلاین را بر اساس یک مطالعه منتشر کرد که نشان داد اینستاگرام "به احتمال زیاد جوانان را به احساس افسردگی و تنهایی "از برنامه های بزرگ اجتماعی. اما "مطالعه" در واقع یک نظرسنجی است که نمیتواند شواهد واقعی ارائه دهد که اینستاگرام بدترین حالت برای سلامت روان است یا اینکه ارتباطی میان استفاده از رسانههای اجتماعی و افسردگی یا تنهایی وجود دارد. یکی دیگر از فریبنده بود اما گمراه کننده بود.

در روزهای بعد، انجمن سلطنتی بهداشت عمومی (RSPH)، که این گزارش را در رابطه با سازمان خیریه جنبش جوانان منتشر کرده بود، به خبرنگاران مجله CNBC به عنوان خبرنگار و خبرگزاری ها رای داد. گزارش این جامعه توسط اکثر رسانه های ملی برجسته شده است و برخی نیز اشاره کردند که براساس یک نظرسنجی، دیگران آن را به گونه ای ارائه دادند که می توانست آن را به عنوان تحقیق علمی تفسیر کند. در هر صورت، بیشتر شامل یک بیانیه در مورد اینستاگرام که باعث آسیب رساندن به سلامت روان در عنوان شده است، به این ترتیب که یافته ها بیشتر قطعی تر از این گزارش است.

اما با توجه به تفاوت در روش شناسی، حتی اگر بر اساس تقریبا ۱۵۰۰ پاسخ باشد، مشکلی در نظر گرفتن یک نظرسنجی به عنوان یک مطالعه علمی وجود دارد. محققان تفاوت های مهم در اندازه گیری ها و تحلیل ها را ذکر کرده اند. آنها همچنین اشاره کردند که این گزارش همچنین حاوی اظهارات بی اساس است – به عنوان مثال، مقاله پژوهشی به عنوان مرجع برای این ادعا که رسانه های اجتماعی بیشتر اعتیاد آور است نسبت به سیگار کشیدن تنها مورد بررسی "استفاده از رسانه ها"، و نه استفاده از رسانه های اجتماعی است.

یافته های این گزارش بر اساس پاسخ های جوانان به ۱۴ سوال خود طراحی شده است که چگونه سیستم عامل های مختلف رسانه های اجتماعی بر زندگی آنها تاثیر می گذارد. سپس پاسخ ها به منظور ایجاد "سلامت روانی" رتبه بندی سیستم عامل های مختلف جمع بندی می شوند. شما نمیتوانید واقعا تاثیر روانشناختی یک پلتفرم رسانههای اجتماعی را با اضافه کردن پاسخهای افراد به سوالات تک در مورد اینکه سایتهای خاص چه چیزی را به آنها می دهند، اندازه گیری کنید. "FOMO (ترس از دست دادن – احساس شما نیاز به متصل بودن دارید زیرا شما نگران چیزهایی می باشید که بدون شما ") یا" خود هویت "یا" خواب "را تحت تاثیر قرار می دهند.

در عوض، برای نشان دادن تأثیر سلامت روان، شما نیاز به مطالعات طولانی مدت دارید که سلامت روان را با اقدامات آزمایش شده و یا بررسی نتایج سلامت واقعی مانند مواردی از افسردگی تشخیصی مورد سنجش قرار دهید. ترکیب پاسخ ها به ۱۴ سوال آزادانه طراحی شده برای سنجش نتایج سلامت نتایج قابل توجهی نخواهد داشت. این بر خلاف ساده ترین علم علمی است که به روانشناسان مقطع کارشناسی و پزشکان کارآموز آموزش داده می شود.

در حالی که این گزارش در نظر گرفته شده است که خواستار اقدام برای تحریک بیشتر و تحقیق دقیق تر است، نحوه پوشش رسانه ای آن می تواند برای عموم مردم گمراه کننده باشد. مشکل این است که سرفصل های هیجان انگیز و قابل اشتراک گذاری است که به نظر می رسد همه پوشش رسانه ها را دریافت می کنند، حتی زمانی که بر اساس کار بررسی شده توسط کارکنان بررسی نشده اند.

در حالی که من با بسیاری از پیشنهادات ارائه شده در گزارش RSPH موافقم، من فکر می کنم مهم است که مردم تفاوت بین یک نظرسنجی و تحقیق بر اساس روش های علمی تحقیق را درک کنند. محققان روانشناسی در تلاشند تا علم خود را از طریق طرحهای شفافیت مانند پیش ثبت نام تحقیقات علمی قوی تر کنند. اما اگر عموم مردم به خواندن اخبار متناقض بر اساس تحقیقات ضعیف در رسانه ها ادامه دهند، اعتماد به نظم و انضباط ما آسان نخواهد بود.

برای بررسی بیشتر، تجزیه و تحلیل و فرصت های شغلی، به شبکه آموزش عالی متصل شوید و به صندوق پستی خود بپیوندید. با ما در توییترgdnhighered دنبال کنید. و اگر شما یک ایده را برای یک داستان دارید، لطفا دستورالعمل های ما را مطالعه کنید و به ما در highereducationnetwork@theguardian.com ایمیل بزنید.

به دنبال تحصیلات عالی هستید؟ یا شاید شما نیاز به استخدام کارکنان دانشگاه دارید؟ نگاهی به گاردین جابز، متخصص ارشد آموزش عالی

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم