مطالعه بیت کوین: دوره انحصارگرایی، پیشگامان را تشویق می کند

۲۵ تیر ۱۳۹۶ کافه

اولا دسترسی به فناوری های جدید می تواند به انتشار این فن آوری در میان توده ها کمک کند. یک نمونه قابل توجه گوگل در حال گسترش Gmail است: در سال ۲۰۰۴، حدود ۱۰۰۰ کاربر انتخاب شده دسترسی منحصر به فرد داده شد و گفتند که دیگران را دعوت کنند. این کمپین بسیار موفق بود که در یک لحظه قبل از اینکه سرویس ایمیل در جیمیل دعوت شده بود بیش از ۱۵۰ دلار در eBay فروخت.

اما در صورتی که در صورتی که سازندگان زودرس، دسترسی به مرحله اولیه برنامه ریزی را رد کنند، رد می شوند؟ بر طبق یک مطالعه جدید منحصر به فرد توسط محققان MIT که میزان پذیرش Bitcoin cryptocurrency را در بین دانش آموزان MIT بررسی می کند، این امر می تواند تا حد زیادی انتشار را گسترده تر کند.

در سال ۲۰۱۴، پروژه MIT Bitcoin تمام دسترسی های تازه واردین به ۱۰۰ دلار بیت کوین را ارائه کرد. می گوید Catalini می گوید، که توسعه حرفه ای فرد Kayne است، استادان مدرسه مدیریت MIT Sloan کریستین کاتالینی و کاترین تاکر این را به عنوان یک فرصت "یک بار در طول زندگی" برای مطالعه نقش سازندگان اولیه در گسترش فن آوری در یک محیط کنترل شده است. استاد کارآفرینی تاکر استاد برجسته مدیریت اسلوون است.

در جریان این تحقیقات، محققان به طور تصادفی با گذراندن چند هفته از دادن بیت کوین به نصف دانش آموزان به تعویق افتادند. دانش آموزانی که به عنوان پیشگامان بیت کوین معرفی شدند، اما پرداخت آنها به تعویق افتاد، تعادل خود را از دست دادند و تکنولوژی را تقریبا دو برابر از افرادی که قبلا دریافت کرده بودند، رها کردند. متقاضیانی که از پیش پرداخت شده اند نیز تحت تاثیر قرار دادن کسانی هستند که در اطرافشان کارهای مشابهی را انجام می دهند.

نرخ های پرداخت پول در میان افرادی که در ابتدای راه بودند نیز در خوابگاه ها، به خصوص خوابگاه های کوچکتر توسعه یافتند، در حالیکه وضعیت تأخیر یا عدم تأخیر در دانش آموزان بیشتر شناخته شده بود، که نشان می داد که متقاضیان اولیه باید احساس کنند که بخشی از منحصر به فرد گروه با استفاده از فن آوری های جدید.

[کاتالینی] می گوید:

امروز در مقاله Science منتشر شده است. این مقاله اولین بار است که بررسی می کند چه زمانی اتفاق می افتد زمانی که سازندگان اولیه اولیه (NEAs) به طور هدفمند انکار می شوند، دسترسی انحصاری به تکنولوژی های جدید. او می گوید: "هنگامی که تکنولوژی های جدید مطالعه می کنید، به سرعت و به چه شیوه ای [they] از طریق جامعه نفوذ می کنید، هرگز نمی توانید ببینید که چه اتفاقی افتاده است، اگر همه چیز متفاوت شده باشد."

ایجاد دو "عالم موازی"

از ۴،۴۹۴ MIT تازه وارد دسترسی به Bitcoin، حدود ۳،۱۰۰ پیوستن به آزمایش محققان. این دانش آموزان پنج روز برای ثبت نام در لیست انتظار، تکمیل نظرسنجی، و ایجاد کیف پول دیجیتال بود.

محققان ابتدا شناسایی کردند که دانشجویان در مقایسه با دیگر دانشجویان، که به عنوان متقاضیان اواخر رسمی (NLA) نامیده می شوند، صفات طبیعت زودرس طبیعی (NEA) را نشان می دهند. آنها ۲۵ درصد از دانش آموزانی را که به لیست انتظار ثبت نام کرده بودند، در ۲۴ ساعت اول ثبت نام کردند. نظرسنجی ها نشان داد که این NEA ها نیز بیشتر احتمال دارد که برنامه نویسان کامپیوتر بالا، برنامه های تلفن همراه را بسازند و از برنامه های پرداخت همکار به یکپارچه در بین شناسه های دیگر استفاده کنند. این ویژگیها با تعاریف مردمی سازندهای که به طور کلی دارای مهارتهای فنی پیشرفته است که به آنها کمک می کند تا از تکنولوژی های جدید استفاده کنند، همسو است.

Bitcoins چند هفته پس از ثبت نام توزیع شد. اما محققان به طور تصادفی توزیع بیتکوین ها تا ۵۰ درصد دانشجویان، NEA ها و NLA را به طور دو هفته دیگر به تاخیر انداختند. آنها سپس تمام معاملات بیت کوین را از طریق بلوکچین – دایرکتوری دیجیتالی که بیت کوین استفاده می شود – و از طریق کیف پول دیجیتال دانش آموزان ردیابی می کنند.

به طور تصادفی به تأخیر افتادن دسترسی، دو "جهان موازی" را ایجاد کرد، که در آن به بررسی S-Curve – اندازه گیری سرعت پذیرش نوآوری در جوامع میپردازد. "در یک جهان، بیت کوین را به روش مطلوب به پایان رساندیم، با دادن آن برای اولین بار به سازندگان اولیه و بعد به همه افراد دیگر. در دیگر جهان موازی، احتمالا برعکس خواهد شد، "او می گوید.

یافته ها شگفت انگیز بودند. نرخ بیکاری دو هفته ای NEA هایی که دچار بیکوئن های خود شده اند، به ۱۸ درصد افزایش یافته است، که به مراتب بیش از ۱۱ درصد از هزینه های غیرقانونی NEA است. کتلانی می گوید: "این افراد، در همه حساب های، که قرار بود NEA های Bitcoin باشد، رها می کردند، برای ما تعجب آور بود".

از طرف دیگر، هر دو گروه از متقاضیان اواخر نرخ تخفیف حدود ۱۰ درصد را نشان دادند، که نشان می داد که آنها به این تاخیر بی تفاوت بودند.

هزینه و ارزش انحصار

محققان سپس مکانیسم پایه پولی بالا را با مقایسه رفتارهای دانشجویان ساکن در محوطه دانشگاه با کسانی که در خوابگاه ها فعالیت می کنند، به عنوان خوشه های اجتماعی عمل می کنند.

در خوابگاهها، جایی که احتمالا بیشتر قابل توجه بود که دانش آموزان بیتکوین خود را در زمان دریافت کرده بودند، تأخیر در پذیرفتگان اولیه، ۴٫۳ برابر بیشتر بود، اما بیشتر از افرادی که پس از تأخیر در تأخیر نگذاشتند. علاوه بر این، در خوابگاه های کوچکتر، که در آن دانش آموزان بیشتر از دیگران آگاه هستند یا در خوابگاه هایی که NEA ها کمتر از آن هستند، نرخ های پول نقد در میان NEA های تاخیری به طور چشمگیری افزایش یافته است بیش از همسالانشان. اما دانشجویان خارج از محدوده دانشگاهی هیچ تفاوت قابل اندازه گیری در نرخ های پول نقد در میان متقاضیان زودرس و در اواخر وجود نداشت و یا به تأخیر انداختند.

"هنگامی که شما دانش آموزان را خارج از محیط اجتماعی می گیرید – که در آن مقایسه ها ساخته شده و مردم از یکدیگر مطلع هستند در حالی که دریافت Bitcoin نیست – ما نمی بینیم که [cash-out] فعالیت"، کاتالینی می گوید

این اشاره به NEAs پیدا کردن برخی از ارزش – پولی و یا اجتماعی – در داشتن دسترسی منحصر به فرد به فن آوری های جدید، محققان می نویسد: "نتایج ما برجسته یک مکانیزم جدید ردیابی، از طریق که NEA ممکن است مانع از انتشار بیشتر اگر آنها حاضر به اتخاذ، تمایل به احساس منحصر به فرد به چالش کشیده شده است و یا ارزش مصرفی که از اوایل به دست می آید، دسترسی منحصر به فرد کاهش می یابد. "

اما این رفتار نیز یک اثر "سرریز" دارد، در حالی که NLA ها احتمالا بیت کوین را برای NEA ها کاهش می دهند – احتمالا به این دلیل که مصرفکنندگان پایه به استفاده کنندگان اولیه برای یادگیری فناوری های جدید متکی هستند. پس از ۲۲۵ روز، محققان دریافتند خوابگاه هایی با میانگین بیش از حد متوسط ​​NEA های تاخیری دارای ۴۵ درصد کمتر از کاربران Bitcoin فعال بودند.

"کاتالینی می گوید" این یک تفاوت بزرگ است. "این رفتار توسط متصورین اولیه، که در آن شما آنها را می بینید، بیت کوین را رها می کنند، به نظر می رسد که بر همه افراد تاثیر می گذارد."

با توجه به تنظیمات خاص MIT مطالعه، Catalini می گوید نتایج ارائه می دهد دو ایده های کلیدی برای شرکت های فن آوری است. شناسایی NEA ها قبل از رفتن به بازار ممكن است ارزشمند باشد، به جای آنكه متكی بر افرادی باشد كه خارج از فروشگاه قرار دارند. بنگاه ها می توانند نیاز NEA ها را به احساس منحصر به فرد و توان بالقوه خود برای تشویق گسترده تر ارتقا دهند.

"در تنظیماتی که تصمیمی برای اتخاذ یک تصمیم اجتماعی است، در مقایسه با مکالمات یا گفتگوها در جوامع و زمانی که عدم اطمینان در مورد ارزش یک نوآوری وجود دارد، شرکت ها می توانند از مزایای استفاده کنندگان اولیه استفاده کنند، همانطور که آنها این تاثیر مثبت دیگران را ایجاد می کنند، "کاتالینی می گوید. "اما این هزینه ای است که منحصر به فرد است."

Avi Goldfarb، استاد بازاریابی در دانشگاه تورنتو، می گوید نتایج مطالعه "جالب و شگفت انگیز است" و "روش جدید" است در ردیابی نوع "چه اگر" سناریوی انتشار. او می گوید: "تحقیقات پراکندگی رنج می برد زیرا دشوار است بدانیم چه اتفاقی افتاده است [had] یک محصول جدید ظاهر نشده است." "بر خلاف بسیاری از زمینه های دیگر تحقیقاتی که آزمایشات از بین رفته اند، تحقیق در مورد پذیرش و انتشار محصول جدید محدود به داده های مشاهده شده است. بنابراین، بخش مهمی از تاثیر درازمدت این مقاله در این زمینه نشان دادن چگونگی جلب طراحی تجربی برای تحقیق در مورد انتشار است. "

علاوه بر این، گلدفارب می افزاید: "همه اینها را در زمینه جذاب بیت کوین می کند. ما هنوز در مورد چگونگی استفاده از رمزنگاریهای مختلف مانند Bitcoin نمی دانیم. این مقاله به ما کمک می کند تا برخی از چالش های راه اندازی چنین پولی را درک کنیم، حتی بدون یک جمعیت باهوش تکنولوژیک. »

تاکر اشاره می کند که آزمایش بیت کوین برای اکثریت دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد MIT سودمند است. تیکر می گوید بیش از ۵۰ درصد بر روی بیت کوین ها قرار دارند، احتمالا امید به افزایش قیمت بیشتر است. ۱۰۰ دلار در بیت کوین که در سال ۲۰۱۴ به آنها داده شد، اکنون بیش از ۷۰۰ دلار ارزش دارد. بسیاری از دانشجویان MIT نیز آزمایش و ساخت برنامه های جدید در این فضا را آغاز کرده اند.

محققان در حال حاضر بر روی یک مقاله دیگر بر اساس این مطالعه که بررسی دانشجویان تصمیم گرفته شده در خصوص حفظ حریم خصوصی معاملات آنلاین خود را کار می کنند.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم