می گوید: "پیشگویی ها" اعتقاد عمومی به علم را به خطر می اندازند علم

۲۵ تیر ۱۳۹۶ کافه

نگرش ناگهانی نسبت به آمار، به گفته یکی از برترین متخصصان آمار بریتانیا، ادعاهات غلط و غیرقابل پیش بینی تبدیل به علم شده است.

پیش از سخنرانی رییس جمهور خود در رابطه با انجمن آماری سلطنتی، پروفسور آقای دیوید اسپیگلالتر، گفت که شیوه های مشکوک مانند داده کاشت گیلاس و آمار "هک کردن" برای ایجاد یافته ها به طور چشمگیری در معرض خطر اعتماد عمومی به علم قرار می گیرند.

"ما در مورد دروغ، نادرست بودن کامل یا ساختگی ها نگران نیستیم. او گفت: این کار با تقلب یا ادعاهای گمراه کننده انجام می شود. "مقابله با آن سخت تر است."

این سخنرانی، تحت عنوان Trust in Numbers، مسائل مربوط به اطمینان تحقیقات علمی منتشر شده و ظهور اخبار جعلی و حقایق جایگزین در سیاست را ترسیم می کند.

"هر دو با ادعای کاهش اعتماد به تخصص همراه هستند و هر دوی آنها از استفاده از اعداد و شواهد علمی استفاده می کنند."

زمانی که عموم مردم می خوانند در مورد نتایج علمی، اغلب پس از آن از طریق یک دفتر مطبوعاتی دانشگاه و یک رسانه رسانه فیلتر شده، آنها حق دارند با سوء ظن با آن درمان شود، Spiegelhalter استدلال می کند.

"در تاریکی ترین حالت من از چیزی که می توانم اصل" Groucho "را دنبال کنم این است که چرا داستان ها از طریق بسیاری از فیلتر ها که موجب تحریف و انتخاب می شوند، واقعیتی است که من ادعا می کنم بر اساس آمار، دلیل کافر بودن است آن، "او در آدرس روز چهارشنبه اعلام خواهد کرد.

او گفت که فشار شدیدی برای انتشار حتی کارهای حاشیه ای و متوسط ​​وجود دارد که بخشی از اعتصاب کشف یافته های علمی منتشر شده است.

"تعداد زیادی از تحقیقات علمی منتشر شده به این معنی است که کیفیت کاهش یافته است." "تنها باید کمتر منتشر شود."

این سخنرانی روش های متعددی را نشان می دهد که استفاده نادرست از آمار، دانشمندان را به یک منطقه خاکستری هدایت می کند، جایی که بین علم دقیق و سوء رفتار کامل است.

او گفت که یک مشکل رایج، سوء استفاده از "p-values"، یک ابزار آماری است که برای نشان دادن این که آیا اطلاعات در واقع واقعی است یا با شانس تصادفی ایجاد شده است. در یک بررسی، تقریبا یک چهارم دانشمندان مجبور به "گرد کردن" p-values ​​شدند تا نتایج خود را زیر آستانه اهمیت (۰٫۰۵) مورد نیاز برای انتشار، یا شامل یا حذف داده ها به منظور افزایش قدرت آماری ظاهری نتایج.

پیچیدگی ابزارهای آماری در دسترس نیز باعث کاهش شفافیت در مورد آنچه که محاسبات در واقع نشان می دهد، گفت. او گفت: "کل عمل به سمت پیچیدگی بیشتر تغییر کرده است و منجر به فرصت های بیشتر برای سوء استفاده می شود، و اغلب بدون هیچ گونه خشونت در نظر گرفته شده است."

مداخله Spiegelhalter موجب نگرانی در مورد یک بحران تکرار ظاهری خواهد شد که در آن نتایج بسیاری از مشخصات بالا غیر قابل اعتماد است. یک مطالعه اخیر نشان می دهد ۶۴٪ از یافته های روانشناسی در مجلات برتر نمی تواند تکثیر شود و ترس های مشابه بر پایه تحقیقات بیومدیکال مطرح شده است.

"Spiegelhalter گفت:" اختلاف نظر در مورد میزان آن است، اما من فکر نمی کنم کسی مخالف باشد که چیزها بتوانند بسیار بهبود یابد. "

Spiegelhalter که استاد فهم عمومی ریسک در دانشگاه کمبریج است، از مجلات علمی انتقاد می کند که برای ارائه یک پلتفرم برای افرادی که "تحقیقات" را انجام می دهند، ناقص است – اما به اندازه کافی مشکوک نیستند تا عقبنشینی را تأیید کنند.

"او بی نظیر است … در دنیای مدرن انتقاد و تفسیر و بحث باز است که این امکان پذیر نیست." "در حال حاضر یک مقاله بد، اگر آن را در واقع کاملا اشتباه نیست و باید رد شود، فقط نشسته است ارسال پیام خود را به جهان است."

اکتان شاه، مدیر اجرایی انجمن آماری سلطنتی، گفت که جامعه به طور فعال در جهت افزایش استانداردهای آماری در سراسر علم فعالیت می کند. وی گفت: "این فرضیه این است که دانشمندان این را پوشش داده اند، فقط علم اجتماعی است که در آن مشکل است." وی افزود، در بسیاری از زمینه ها در پشت درهای بسته، نقص وجود دارد.

"کاملا این نگرانی و مشکل است."

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم