کارآفرینی منبع به همراهز | MIT News

۲۱ مرداد ۱۳۹۶ کافه

نرم افزار منبع به همراهز نرم افزاری آزاد هست که کد اصلی آن یا «کد منبع» نیز به صورت آزاد در دسترس هست. پروژه های توسعه ی متن به همراهز اغلب شامل صدها یا حتی هزاران برنامه نویس داوطلب در سراسر جهان هستند. برخی از شناخته شده ترین سیستم عامل لینوکس، مرورگر وب فایرفاکس و پلت فرم وبلاگ نویسی وردپرس هست.

این بهار گذشته، هستاد علوم مهندسی برق و کامپیوتر، Saman Amarasinghe، ۶S194 (دوره کارآفرینی open source)، دوره جدیدی را برای شروع و مدیریت پروژه های توسعه ی منبع به همراهز ارائه داد. البته هیچ امتحان یا مجموعه ای از مشکلات وجود نداشت. در عوض، تکالیف شامل مشاوره به همراه مربیان، مصاحبه به همراه کاربران، نوشتن یک طرح تبلیغاتی – و البته، منجر توسعه یک برنامه منبع به همراهز هست.

این دوره، نمونه ای از یک روند علمی در زمینه برنامه های آموزشی مبتنی بر پروژه هست که مدتها طرفداران آوازی در میان نظریه پردازان آموزشی هستند، اما به همراه توجه به ظهور یادگیری آنلاین، توجه بیشتری را به خود جلب کرده هست که حرفرانی ها و بحث ها را در فعالیت هایی که دانشجویان می توانند پیگیری کنند، در برنامه های خود.

اما در جایی که بسیاری از کلاس های مهندسی دوره های مهندسی مبتنی بر پروژه منجر به طرح ها یا محصولاتی می شوند که ممکن هست از کلاس خارج نشوند، هدف کلاس جدید MIT یک انتشار عمومی نرم افزاری بود که به همراه کمپین به همراهزاریابی همراه بود. و دانش آموزان نه تنها مهارت های فنی مورد نیاز برای تکمیل پروژه های خود را یاد گرفتند بلکه مهارت های مدیریتی مورد نیاز برای راه اندازی و هدایت آنها را فراهم آوردند.

ایجاد این دوره، انگیزه های مختلفی دارد، Amarasinghe توضیح می دهد. "MIT یک مکان بسیار سازمان یافته هست و ما از بسیاری از دانش آموزانمان خوهسته ایم، گاهی اوقات آنها زمان زیادی برای انجام کاری در خارج ندارند." "هنگامی که به همراه دانشجویان صحبت می کنید، می گویند:" ما ایده داریم، اما بدون اعتبه همراهر، ما وقت نداریم که این کار را انجام دهیم. "

"چیز دیگری که اتفاق افتاد این بود که در سه سال گذشته، چهار سال هست که فیس بوک این آکادمی Open Open را در فیس بوک به همراهز کرد که دانش آموزان از دانشگاه های چندگانه بوده و آنها را به همراه پروژه های منبع به همراهز متصل کرده هست." Amarasinghe adds. "آنچه که پیدا کردم به همراهرها و به همراهرها دانشجویان MIT به همراه بعضی از این پروژه ها تا حدودی خسته شده بودند، چون انتظارات MIT را سخت می دانستند. ما انتظارات بسیار بیشتری از آنچه بچه ها می توانند انجام دهند. »

یک عامل سوم، اماراسینگه می گوید، این هست که بسیاری از پروژه های تحقیقاتی در زمینه علوم رایانه ای نرم افزار را ایجاد می کنند که حتی اگر آن را صدها ساعت کار به همراه کدنویسی درخشان نشان می دهد، هرگز آن را از آزمایشگاه خارج نمی کند. پروژه های منبع به همراهز که این نرم افزار را تمیز می کند، شکاف هایی را در عملکرد آن ها پر می کند و رابط های ایجاد شده را آسان می کند که می تواند هستفاده کند، می تواند به این معنی به همراهشد که محققانی که در پروژه های مربوطه کار می کنند، به جای ساخت سیستم های خود از ابتدا، سیستم ها، صرفه جویی در مقدار زیادی از زمان و انرژی.

انتظارات کارآفرینی

کلاسهای کارآفرینی open source متعلق به حرفرانی ها و زمان "هستودیو" بود که تیم های دانشجویی می توانستند بر روی پروژه های خود کار کنند. عماراسینگهوی به طور عمده در موضوعات فنی حرفرانی کرد و نیک مایر، کارآفرین در مرکز مارتین ترهست برای کارآفرینی MIT، در مورد موضوعاتی مانند تحقیق به همراهزار و به همراهزاریابی حرفرانی کرد. در طول زمان هستودیو، هر دو Amarasinghe و Meyer در دسترس بودند تا به دانش آموزان توصیه کنند.

پیش از آغاز کلاس، اماراسینش و دستیار آموزشی او، جفری بسوبوم، دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی برق و علوم کامپیوتری، چندین پروژه تحقیقاتی MIT را شناسایی کردند که فکر می کردند می تواند پایه نرم افزار منبع به همراهز مفید به همراهشد. اما دانش آموزان می توانند طرح های خودشان را پیشنهاد دهند.

پس از انتخاب پروژه های خود، اولین وظیفه دانشجویان ملاقات به همراه – و یا در مورد دانش آموزان که پروژه های خود را پیشنهادی، شناسایی و سپس به همراه مورخان دیدار کرد، برای طرح ریزی دامنه و جهت پروژه . سپس، برای هر پروژه، دانش آموزان برای شناسایی و مصاحبه به همراه چهار تا شش کاربر به همراهلقوه از نرم افزار به دست آمده، برای تعیین مشخصات محصول.

"هستفان چو، یکی از فارغ التحصیلان MIT در مهندسی برق و علوم کامپیوتری که حسابرسی شده هست، می گوید:" هنگامی که شما به همراه پروژه شروع می کنید، پیش نیازهای خاصی در مورد مسئله و آنچه که شما به همراهید برای حل این مشکل انجام دهید. دوره. "یکی از اولین مواردی که ما به همراهید انجام دهیم این بود که کاربران به همراهلقوه پروژه خود را بررسی کنیم و هنگامی که به همراه آنها صحبت می کردید متوجه شدید که اولویت هایی که شما شروع می کنید، لزوما درست نیست. در عین حال، برخی از افرادی که ما به همراه آنها صحبت کردیم، در زمینه هایی بودند که حداقل برای من ناشناخته بودند. بنابراین شما شروع به یادگیری بیشتر در مورد مشکلات خود، و گاهی اوقات شما ایده های به طور کامل جدید. این یک راه خوب برای خودتان هست. این برای من تازه بود و بسیار مفید بود. "

مرحله سوم این پروژه ایجاد یک جدول زمانی توسعه نرم افزار بود و در پایان ترم به عنوان پروژه هایی که به پایان رسید، تکلیف نهایی دانشجویان، توسعه طرح تبلیغاتی بود.

پروژه ها

تعدادی از پروژه های کلاس بر اساس نمونه های نرم افزاری ساخته شده توسط خود دانش آموزان – و یا توسط دوستان خود ساخته شده هست. یک پروژه، گویل، یک سیستم برای به ثمر رساندن مقالات در مسابقات مانند نمایشگاه های علمی یا هکاتون ها بود، که تیم های برنامه نویسان، برنامه های کاربردی را برای برآورده ساختن معیارهای خاص در طول فضای روز، توسعه دادند. نسخه اولیه توسط یک متخصص MIT نوشته شده بود که خود یک شرکت کننده هکاتون بود و دو نفر از دوستانش موافقت کردند از دوره اماراسینش هستفاده کنند تا نرم افزار را به یک پروژه منبع به همراهز تبدیل کنند.

به طور معمول، قضات هکاتون از مقیاس درجه مطلق هستفاده می کنند، اما این یک رویکرد عمیقا مشکل ساز هست: قضات مختلف ممکن هست مقیاس ها را به صورت متفاوت کالیبراسیون کنند و در طول یک مسابقه، قضات ممکن هست مقیاس های خود را مجددا کالیبراسیون کنند، در تعیین چند امتیاز اول خودشان، این رقابت را بیش از حد یا کم اهمیت دانستند.

یک رویکرد بهتر این هست که از قضات بخواهید مقایسههای دوگانه انجام دهند. مقایسه ها در قضات ساده تر می شوند، و قضاوت های فردی از ارزش نسبی تمایل دارند که نوسان نکنند. Gavel یک سیستم مبتنی بر وب هست که به طور پیوسته جناح قضات مسابقه را برای ارزیابی و انتخاب جفت ها در پرواز تعیین می کند تا اطمینان حاصل شود که رتبه بندی تجمعی نهایی از لحاظ آماری معتبر خواهد بود.

یکی دیگر از پروژه ها، هومر، همچنین نشان دهنده مشغله های دانشجویان کارشناسی در یک دانشگاه فنی هست. هومر بر مبنای تحقیقات روانشناختی بر فرکانس هست که اطلاعات واقعی به همراهید قبل از آن که به طور قابل اعتماد در حافظه شخصیت خود قرار گیرد، تکرار شود. این اساسا یک سیستم کارت فلش دیجیتال هست، به جز اینکه به جای انتخاب کارتها به صورت تصادفی، آنها را از طریق فواصل انتخاب شده برای حداکثر نگهداری نگه می دارد.

پروژه های دیگر، به همراه این حال، از تحقیقات علمی در MIT رشد کرد. یکی از پروژه هایی که تاکو نامیده می شود، برای کامپایلر جانسون تانسور بود، بر اساس تحقیقات هنوز منتشر نشده از گروه آماراسیش بود. یک تانسور یک آنالوگ بزرگتر یک ماتریس هست که اساسا یک جدول داده هست. عملیات ریاضی شامل تانسورهای عظیم در عصر اینترنت رایج هست: به طور مثال، تمام امتیازاتی که فیلم های فردی توسط مشترکین Netflix اختصاص داده اند، تانسور سه بعدی را تشکیل می دهند.

اگر تانسورها ناقص به همراهشند، اما اگر بیشتر نوشته هایشان صفر به همراهشند، برای دستیابی به آنها، محاسبه همراهت کوتاهی وجود دارد. و در عصر اینترنت، بسیاری از تانسورها ناقص هستند: اکثر مشترکان Netflix تنها بخش کوچکی از فیلم ها را در کتابخانه Netflix رتبه بندی کرده اند.

Taco فراهم می کند یک رابط ساده و بصری برای اجازه دادن به دانشمندان داده ها عملیات شامل تانسور های ناقص و ناپسند را توصیف، و الگوریتم های اساسی به طور خودکار تولید کامپیوتر اغلب پیچیده کامپیوتر برای اجرای این عملیات به عنوان کارآمد در صورت امکان.

پروژه های دیگر از کلاس – مانند یک رابط برای پایگاه داده از مدل های عصبی شبکه یا یک ابزار حاشیه نویسی مشترک برای هستفاده در کلاس درس – نیز از تحقیق MIT رشد کرد. اما صرف نظر از منابع پروژه ها، دانشجویان آنها را به اتمام رسانده بودند.

"آماریسینگ می گوید:" آنها بیشتر مالکیت پروژه را نسبت به بخشی از یک پروژه بسیار بزرگ که دارای هزاران عضو، پیدا کردن چند اشکال و یا اضافه کردن چند ویژگی بوده اند، بسیار بیشتر داشتند. " "آنها به همراهید به مسائل تصویر بزرگ فکر کنند – چگونه یک جامعه بسازند، چگونه جذب دیگر برنامه نویسان، چه نوع مجوز به همراهید هستفاده شود. دانش آموزان MIT به همراهید کسانی به همراهشند که پروژه های منبع به همراهز جدیدی را انجام می دهند و برخی از این موارد را هدایت می کنند. "

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم