از یک مهندس بخواهید MIT News

۲۱ شهریور ۱۳۹۶ کافه

زمانی که مدرسه مهندسی وب سایت خود را در سال ۲۰۰۸ دوبه همراهره طراحی کرد، این فرصت فرصتی برای به همراهز کردن درب به موسسه فراهم کرد. "از یک مهندس بپرسید" قبل از فیس بوک بزرگ شد و قبل از اینکه بیشتر مردم کلمه "tweet" را به عنوان چیزی جز صدای پرنده بدانند. این بر اساس ایده ساده ای بود که مردم می توانند از سوالات MIT بپرسند و کسی به آنها پاسخ دهد. در حال حاضر این ویژگی – که می تواند در engineering.mit.edu/ask پیدا شود – این ماه پس از یک وقفه دو ساله دوبه همراهره راه اندازی می شود.

از زمان راه اندازی آن، Ask An Engineer حدود ۴۳۰۰ سوال از مردم منتشر کرده هست. اینها از تقریبه همراه هر کشوری در جهان و از افراد تمام سنین و پسران آمده هست.

هنگامی که پاسخ به یک سرنخ در نیویورک تایمز 'پازل جدول کلمات متقاطع شنبه، از مهندس می پرسد رمز و راز مهندسی را از تمدن عمومی ("چرا دوچرخه آسان تر برای کنترل زمانی که آن را برای "هرجایی که می خواهد از یک سوال نسبتا محتاطانه بپرسد" (به انگلیسی: "آیا گوزن های شمالی سانتا برای نیروی دریایی یا ناوبری هستفاده می شود؟") بسیار پیچیده هست.

یکی از محبوب ترین کتابخانه های موجود پرسش ها "تفاوت بین AC و DC چیست؟" "چه تعداد پانل های خورشیدی نیاز دارم تا خانه خودم را مستقل کنم؟" و کلاسیک "تفاوت چیست بین یک موتور و یک موتور؟ »(آخرین آنها از سوی یک هستاد ادبی جواب داده شد.)

از یک مهندس بپرسید که یک به همراهر در هفته در طول سال تحصیلی یک ورودی جدید منتشر می کند. و اگرچه ستونها فقط بخش کوچکی از سوالات دریافت می کنند، سردبیران همیشه سؤالات جدیدی را (مخصوصا آنهایی که بچه ها را می پرسند) می پذیرند.

اولین پرس و جو به همراه راه اندازی مجدد: "آیا می توان یک کیت بتمن را ایجاد کرد؟"

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم