چگونه اتحادیه اروپا بر دانشگاه ها و تحقیقات تأثیر خواهد گذاشت؟ Brexit Means … پادکست | آموزش

۲۲ شهریور ۱۳۹۶ کافه

برای اشتراک در Podcasts های اپل، Audioboom، Mixcloud، Soundcloud و Acast، به بحث در فیس بوک، توییتر و ایمیل پیوست

این هفته ما به یک بخش که ساخته ترس از تاثیر به همراهلقوه Brexit تقریبه همراه به زودی به عنوان رفراندوم در مورد عضویت اتحادیه اروپا اعلام شد. دانشگاه های بریتانیا و موسسات تحقیقاتی دانشگاهی، مراکز یادگیری و تدریس شهرت جهانی را برای برتری دارند که بر طبق آن کسانی که در آنها کار می کنند، مبلغ زیادی را به عنوان بخشی از اتحادیه اروپا به عهده دارند.

Brexit می تواند کارکنان در این موسسات را تحت تاثیر قرار دهد: حدود ۱۵٪ از کارکنان آموزش و پرورش در ۱۳۲ دانشگاه انگلستان، شهروندان اتحادیه اروپا هستند.

این امر می تواند بر دانش آموزان تاثیر بگذارد: بیش از ۲۰۰،۰۰۰ دانشجوی بریتانیایی و ۲۰،۰۰۰ کارمند در دانشگاه های اروپایی به دلیل طرح اراسموس مطالعه کرده یا کار کرده اند و حدود ۵ درصد از دانشجویان انگلستان را تشکیل می دهند.

این نیز می تواند بر تأمین مالی آنها تأثیر بگذارد: دانشگاه های بریتانیا از سرمایه گذاری اتحادیه اروپا برای ساخت آزمایشگاه های جدید و حرفرانی های تئاتر هستفاده کرده اند و برای برخی پول ۱۵ درصد از درآمد کلی آنها را تشکیل می دهند. بودجه پژوهشی ملی انگلیس کمتر از میانگین بین المللی هست و پول اتحادیه اروپا را حیاتی می داند. بیش از ۷ میلیارد یورو (۷/۶ میلیارد پوند) بودجه در چرخه ی هفت سال گذشته به خود اختصاص داده هست.

آموزش و پژوهش، فعالیت های بین المللی برتری هست. هر کس از آزادترین مبه همراهدله ممکن، حداقل محدودیت های ممکن و بهترین همکاری ممکن بهره مند هست. آیا Brexit تمام اینها را تمام می کند؟

به همراه ژن هنلی برای بحث در مورد این همه راشل هال ، سردبیر شبکه آموزش عالی گاردین؛ دکتر مایکل گالسوث ، محقق مهمان در دانشکده بهداشت و گرمسیری لندن و یکی از بنیانگذاران دانشمندان برای اتحادیه اروپا ؛ و آليسون گودارد ، سردبير Research Fortnight .

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم