ربه همراهت های ارتبه همراهطی به همراه واقعیت مجازی

۲۰ مهر ۱۳۹۶ کافه

صنایع خاصی به طور سنتی لوکس از کار بر روی دورکاری ندارند. برای مثال، بسیاری از کارهای ساختمانی نیاز به حضور فیزیکی دارند تا ماشین آلات کار کنند.

اما اگر چنین کارهایی را بتوان از راه دور انجام داد چه؟ پژوهشگران هفته گذشته از آزمایشگاه هوش مصنوعی MIT و آزمایشگاه هوش مصنوعی (CSAIL) یک سیستم واقعیت مجازی (VR) ارائه دادند که به شما اجازه می دهد تا یک ربه همراهت را به همراه هستفاده از یک هدست Oculus Rift تله زدم.

سیستم کاربر را در یک اتاق کنترل VR به همراه نمایشگرهای حسگر جاسازی می کند، و احساس می کند که آنها در داخل سر ربه همراهت هستند. به همراه هستفاده از کنترل دستی، کاربران می توانند حرکات خود را به حرکات ربه همراهت برای تکمیل کارهای مختلف برسانند.

        
  
  
      

        

      
          

              

    

  
  
  
  
  
  

"یک سیستم مانند این می تواند در نهایت به انسان ها کمک کند تا روبه همراهت ها را از راه دور نظارت کنند"، جفری لیپتون CSAIL postdoc می گوید، که نویسنده اصلی در یک مقاله مرتبط در مورد سیستم بود. "به همراه هستفاده از روبه همراهت های دوربرد از خانه، کارکنان آبی یکتا می توانند از انقلاب فناوری اطلاعات به عنوان راه دور هستفاده کنند و از کارگران سفیدپوست هم اکنون هستفاده کنند."

محققان حتی تصور می کنند که چنین سیستمی می تواند به همراه هستفاده از "به همراهزی کردن" موقعیت های تولید، تعداد بیشتری از به همراهزیکنان بیس به همراهل را به کار گیرد.

این تیم از Rethink Robotics از روبه همراهت بومی ربه همراهت بوکستر هستفاده کرد، اما گفت که می تواند بر روی دیگر سیستم عامل های ربه همراهت کار کند و همچنین به همراه هدست HTC Vive سازگار هست.

لیپتون این مقاله را به همراه مدرس CSAIL Daniela Rus و پژوهشگر Aidan Fay نوشت. آنها مقاله را در کنفرانس بین المللی روبه همراهت های هوشمند و سیستم های هوشمند در ونکوور اخیرا در IEEE / RSJ ارائه کردند.

به طور سنتی دو روش اصلی برای هستفاده از VR برای عملیات تلوزیونی وجود دارد.

در یک مدل مستقیم، دید کاربر به طور مستقیم به حالت ربه همراهت متصل می شود. به همراه هستفاده از این سیستم ها، یک سیگنال به تأخیر می تواند منجر به تهوع و سردرد شود، و دیدگاه کاربر محدود به یک دیدگاه هست.

در یک مدل فیزیکی سایبر، کاربر از روبه همراهت جدا شده هست. کاربر به همراه یک کپی مجازی از روبه همراهت و محیط تعامل می کند. این نیاز به اطلاعات بیشتر و فضاهای تخصصی دارد.

سیستم تیم CSAIL در نیمه راه این دو روش هست. این مسئله تاخیر را حل می کند، زیرا کاربر دائمی به همراهزخورد بصری از دنیای مجازی دریافت می کند. همچنین مسئله فیزیکی سایبر را از روبه همراهت جدا می کند: هنگامی که یک کاربر هدست را وارد می کند و به سیستم وارد می شود، احساس می کند که درون بکستر قرار دارد.

این سیستم تقلید از مدل homunculus ذهن هست – این ایده که یک انسان کوچک درون مغز ما کنترل اعمال ما، مشاهده تصاویری که می بینیم و درک آنها برای ما. در حالی که این یک ایده عجیب و غریب برای انسان هست، برای ربه همراهت ها مناسب هست: در داخل ربه همراهت یک انسان در یک اتاق کنترل مجازی، دیدن از طریق چشم و کنترل اقدامات آن هست.

به همراه هستفاده از کنترلکنندگان Oculus، کاربران می توانند به همراه کنترل هایی که در فضای مجازی ظاهر می شوند، ارتبه همراهط برقرار کنند تا گریپری دستی را به همراهز کنند و بسته شوند، منتقل و به همراهزیابی شوند. کاربر می تواند حرکات را براساس فاصله بین نشانگر موقعیت به همراهزو و دست خود در حالی که به صفحه نمایش زنده به همراهزوی حرکت می کند، برنامه ریزی کند.

برای ایجاد این حرکت ها، فضای انسانی به فضای مجازی وارد می شود و فضای مجازی در فضای ربه همراهت قرار می گیرد تا یک موقعیت مکانی فراهم شود.

سیستم نیز نسبت به سیستم های قبلی که نیاز به منابع زیادی دارند، انعطاف پذیر تر هست. سایر سیستم ها ممکن هست اطلاعات ۲D را از هر دوربین هستخراج کنند، یک مدل کامل ۳ بعدی DD را ایجاد کنند و سپس داده ها را پردازش و به همراهزنویسی کنند. در مقابل، رویکرد تیم CSAIL همه چیز را از بین می برد به سادگی به همراه هستفاده از تصاویر ۲ بعدی که برای هر چشم نمایش داده می شود. (مغز انسان بقیه را به همراه به طور خودکار اطلاعات سه بعدی را در بر می گیرد.)

برای آزمایش سیستم، تیم اولین به همراهر به همراهکستر را برای انجام وظایف ساده مانند چفت و بستن پیچ یا سیم پیچ پیموده کرد. آنها پس از آن کاربران تست روبه همراهت را به دست آوردند تا بلوک ها را انتخاب کنند و پشته شوند.

کاربران به همراه موفقیت به وظایف به همراه نرخ بسیار به همراهلاتر نسبت به مدل مستقیم تکمیل کردند. ناامید کننده هست، کاربران به همراه تجربه به همراهزی به همراه سیستم بسیار راحت تر بودند.

در برابر سیستم های جاری پیشرفته تست شده، سیستم CSAIL 95 درصد از زمان خود را به دست آوردن چارچوب ها و ۵۷ درصد سریع تر در انجام کارها بهتر بود. این تیم همچنین نشان داد که این سیستم می تواند ربه همراهت را از صدها مایل دورتر خلع کند؛ تست شامل کنترل Baxter در MIT از یک شبکه بی سیم هتل در واشنگتن بود.

"این سهم نشان دهنده یک نقطه عطف عمده در تلاش برای اتصال کاربر به همراه فضای ربه همراهت در یک روش بصری، طبیعی و موثر هست." اواساما خاتیب، هستاد علوم رایانه در دانشگاه هستنفورد که در این مقاله دخالت نداشت، می گوید:

این تیم در نهایت می خواهد بر مقیاس پذیری سیستم، به همراه کاربران بسیاری و انواع مختلف روبه همراهت هایی که می تواند به همراه فناوری های فعلی اتوماسیون سازگار به همراهشد، تمرکز کند.

این پروژه به طور جزئی توسط شرکت بوئینگ و بنیاد ملی علوم تامین شد

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم