نانسی رز مدیر مؤسسۀ اقتصاد MIT منصوب شد

۲۳ آبان ۱۳۹۶ کافه

نانسی رزا، هستاد اقتصاد کاربردی چارلز پی. کیلیبرگر و عضو هیئت علمی MacVicar، رئیس جدید MIT Department of Economics، موفقیت Glenn Ellison، Prof. Gregory K. Pale هستاد اقتصاد.

"نانسی نه تنها یک محقق برجسته، بلکه یک خدمتکار دولتی هست که در دو سال و نیم سال در وزارت دادگستری ایالات متحده خدمت کرده هست"، ملیسا نوبلس، کنان ساهین دین دانشکده علوم انسانی MIT، هنر و علوم اجتماعی. "او مجموعه ای از مهارت های ارزشمندی را برای این موقعیت رهبری به ارمغان می آورد و من هیجان زده هستم که به همراه همکاری وی از طرف بخش عالی اقتصاد ما همکاری داشته به همراهشیم و مسیرهای مدارس را به طور کلی برنامه ریزی کنیم"

تخصص در سازمان صنعتی و اقتصاد تنظیم

رز در سال ۱۹۸۵ از دپارتمان اقتصاد دانشگاه MIT در رشته اقتصاد کاربردی MIT Sloan به عنوان دستیار پروفسور به عنوان دستیار پروفسور و در سال ۱۹۹۰ به مدرک کارشناسی ارشد رسیده هست. در سال ۱۹۹۴، وزارت اقتصاد، MIT. در سال ۱۹۹۶، او وابستگی اسلون خود را رها کرد و به اقتصاد رفت.

رز متخصص سازمان صنعتی و اقتصاد تنظیم هست. او سهم مهمی را در تحلیل رفتار شرکت در طیف وسیعی از صنایع، از جمله خطوط هوایی، تأسیسات برق و حمل و نقل، به عهده دارد. این منافع تعدادی از اقدامات گسترده MIT را تکمیل کرده هست. او در مرکز تحقیقات انرژی و محیط زیست، آینده تحقیقات برق الکتریکی و طرح ابتکاری هواپیماهای جهانی شرکت کرده هست. او همچنین در هیئت مدیره موسسه Whitehead خدمت کرده هست. رز، یک عضو آلفرد پی. اسلون، یکی از همکاران مرکز مطالعات پیشرفته علوم رفتاری و یک همکار گوگنهایم هست.

رهبری و خدمات عمومی

در سال ۲۰۱۴، رز به عنوان معاون دستیار معاون دادگستری برای تجزیه و تحلیل اقتصادی در بخش مبه همراهرزه به همراه تروریسم دعوت شد تا به اداره دادگستری ایالات متحده (DOJ) بپیوندد و یک گروه از بیش از ۵۰ اقتصاددان دکترای را در تجزیه و تحلیل ادغام های آینده و دیگر مسائل مربوط به سیهست رقابت. او در یدلایمخیرات ۲۰۱۷ میلادی به MIT به همراهزگشت، و بهار و تابستان سال تحصیلی کارشناسی و فارغ التحصیل را تدریس می کند.

"رزا گفت:" کار کردن در DOJ یک فرصت فوق العاده برای تأثیرگذاری بر مسائل مربوط به تحقیقات و تدریس من هست. "این همچنین مقدمه ای برای مدیریت یک سازمان بود – که امیدوارم در یادگیری مفید به همراهشد طناب به عنوان رئیس بخش "

رز همچنین نقش رهبری مهمی در زمینه خود به همراهزی کرده هست. وی در سال ۲۰۱۲ به عنوان معاون رئیس جمهور انجمن اقتصادی آمریکا انتخاب شد و به عنوان عضو هیئت مدیره کمیته وضعیت زنان در حرفه اقتصاد مشغول به کار شد. او برای ۲۴ سال به عنوان مدیر افتتاحیه برنامه سازمان صنعتی در اداره ملی تحقیقات اقتصادی، یک سازمان پژوهشی مبتنی بر کمبریج به همراه بیش از ۱۵۰۰ اقتصاددان دانشگاهی وابسته، مشغول به کار بود.

احترام جهانی

بنگت هولمستروم، پل هستاد ساموئلسون هستاد اقتصاد و برنده جایزه نوبل که در سالهای ۲۰۰۳ و ۲۰۰۶ به عنوان رئیس اداره اقتصاد فعالیت می کرد، اظهار داشت که "نانسی ثروت هستعداد و تجربه را برای این نقش به ارمغان می آورد و دارای احترام جهانی همکارانش. او فرهنگ ما را درک می کند و رهبر خوبی خواهد بود. »

رز، دومین زن در بخش اقتصاد MIT هست. اولین آنتیفتر فریللر، که در سال ۱۹۸۳ به عنوان رئیس اداره شد، نخستین زنانی بود که در دانشگاه MIT رهبری می کرد.

رز به همراه همکار اقتصاددان و عضو هیئت علمی MIT جیمز پتربه همراه، که بیش از یک دهه پیش به عنوان سرپرست اداره شد، ازدواج کرد. آنها سه فرزند بزرگ دارند: یک تحلیلگر سرمایه گذاری، یک مهندس نرم افزار و یک معلم علوم متوسطه. دو نفر از سه نفر رشته های اقتصاد کالج بودند.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم