مری کلار بیتگ: پیدا کردن شعر در پزشکی

۲۴ آبان ۱۳۹۶ کافه

وقتی مری کلار بیتاگ، ارشد MIT، تحقیقاتی در موسسه تحقیقات سرطان همگانی یا نوشتن شعر انجام نمی دهد، می توان یافت در کلاس به همراهله در مرکز رقص هاروارد، ادامه دادن ۱۵ سال آموزش رقص شدید

برای بیتاغ، به همراهله از وقفه و شلوغی از دانشگاهیان و تحقیقات جلوگیری می کند. کلاس های دو هفته ای خود را "یک راه خوب برای هسترس هست و در مورد چیزها فکر می کنم"، از جمله flashbacks به لحظات هیجان انگیز در صحنه به عنوان یک به همراهلرین پیش حرفه ای، و خاطرات دوست داشتنی به همراه دوستان

در روزهای بدون کلاس رقص، بیتاگ اجرا می شود. او یادآور می شود که دو فعالیت "به نوعی متضاد یکدیگرند." به همراه این حال، او آن را کار می کند. Beytagh در رشته زیست شناسی و ادبیات در MIT – دو زمینه که مانند رانندگی و به همراهله، به ندرت تقسیم شده هست. اما بیتگ قصد دارد آن را تغییر دهد.

شروع به تحقیق

تابستان قبل از سال تحصیلی ابتدایی بیتاگ در دبیرستان، معلمانش او را تشویق کردند تا به یک برنامه تحقیقاتی در مرکز پزشکی جنوب غرب کانادا تدریس کنند.

برنامه هشت هفته ای، بی تیگ را از کلاس خارج کرد و به آزمایشگاه کاترین اوتونل مندل، یک پژوهشگر سرطان که لنفوم سلول B را مطالعه می کرد، وارد شد. این برنامه اولین تجربه بیتاگ در زمینه تحقیقات علمی و پزشکی بود و او به قلم افتاده بود.

او تحقیقات خود را در سال تحصیلی ابتدایی دبیرستان ادامه داد و مقاله ای را به مسابقه معتبر زیمنس در ریاضی، علم و فناوری ارائه کرد.

در حالی که در آزمایشگاه کار می کرد، او به همراه دانشجوی دکترای دکتر دیدار کرد که چشم های بیتاگ را به امکان تحقیق در مورد پزشکی و تحقیقات سرطانی بطور همزمان به همراهز کرد. وقتی بیتاگ به کالج اعتراض کرد، او به دنبه همراهل مدارس بود که بر تحقیقات دانشجویان تأکید داشتند. MIT لیست او را به همراهلا برد.

"او می گوید" MIT به همراهلاتر از هر کس دیگری در این زمینه هست ". در طی یک به همراهزدید در دانشگاه، او در یک تور شرکت کرد که به او اجازه می داد در مورد انواع تحقیقات انجام شده در موسسه یاد بگیرد. بیتاگ تا پایان تور، می دانست که MIT مناسب بود. او میگوید: "اینها مردم من هستند."

پس از مشاوره تحقیقاتی خود در UT Southwestern پس از بیتاگ به MIT وارد MIT، او به دنبه همراهل Tyler Jacks، هستاد زیست شناسی و مدیر موسسه Koch

Beytagh از آزمایشگاه جکهای او در دوره دوم در موسسه کار کرده هست. او و دیگر محققان در حال توسعه مدل های موس برای سرطان هستند که جنبه های بیشتری از بیماری انسانی را جمع آوری می کنند. یک هدف، به عنوان مثال، این هست که تومورها در همان مکان ها در حیوانات رشد کنند، همانطور که در انسان انجام می شود.

سال گذشته، بیتاگ از حرفرانی در نشست پژوهشگران انجمن سرطان آمریکا دعوت شد. در آنجا، او تحقیقات خود را در کنار postdocs و زیست شناسان سرطان اولیه زودرس ارائه داد.

"او می گوید:" این یک تجارب خنک بود، اما پس از آن، بلافاصله به آزمایشگاه به همراهزگشت "

مستندسازی تجربیات

در بیرون از آزمایشگاه، بیتاگ از طریق نوشتارش به عنوان یکی از بزرگترین ادبیات خود را بیان می کند.

در دوران فعالیت مستقل فعالیت خود (IAP)، او به مادرید رفت تا ادبیات اسپانیایی را مطالعه کند. کلاس او توسط اساتید MIT هستفان تپسکوات و Margery Resnick آموزش داده شد. این رمان ها و شعر جنگ داخلی پسا اسپانیا را مورد بررسی قرار داد – و بیتگ را جذب کرد

پس از پایان IAP، بیتاگ ادامه تحصیل در شعر را در دوره ۲۱۴۷ (شعر مدرن) در Tapscott ادامه داد. در طول کلاس، مارتا کالینز، شاعر معروف آمریکایی، خواندن شعر را دید و انجام داد.

این دیدار تا به حال بر روی بیتاگ تاثیر گذاشته هست که او بر روی یک تمرین الهام گرفته از یکی از مجموعه شعر کالینز تأسیس کرد. این آزمایش ۲۱ روز طول کشید، در طی آن بیتاگ هر روز از طریق یک مجموعه از قوانین از پیش تعیین شده، تصاویر فوری شعری نوشته هست.

"بیتگ می گوید:" من فردی هستم که قوانین را دوست دارد، اما در آن قوانین، خلاقیت را پیدا می کند. "

روز ۲۱st، شعر از سرگرمی به ضرورت عاطفی تبدیل شده هست. او متوجه شد که دوست خوبش به همراه لنفوم هوچکین تشخیص داده شده هست. در آن لحظه شعر او "کاترزیس" شد.

او تصمیم گرفت که ادبیات را به عنوان دومین مقامش اعلام کند.

"من به همراه این ایده فریب داده بودم، اما من هرگز مرتکب نشده بودم،" سپس، در پایان [sophomore] سال، من مرتکب شدم "

"این هست که،" او می گوید، تفسیر او هستدلال، "این هستادان شگفت انگیز هست. داره بهم خوش می گذره. این من را به عنوان یک فرد غنی می کند. "

آوردن پیشنهادها به خط مقدم

بیتاگ اغلب مطالعات و تجربیات کارشناسی وی را به نوشتنش پیوند می دهد.

در طول سال تحصیلی ابتدایی IAP، او در دانشکده پزشکی اورژانس پزشکی ییل به همراه چارلز ویرا III کار میکرد. او در ایجاد یک سیستم رتبه بندی ریسک جدید برای بیماران مبتلا به سپسیس کار می کرد اما این چیزی بود که او شاهد بود در حالی که سایه در اتاق اورژانس بود که چشم انداز او را تغییر داد.

"اوبه همراهما می گوید:" مهمترین و تاثیر گذار ترین چیزی که دیدم ماهیت اپیدمی این بیماری بود، شما می توانید همه چیز را که می خواهید در نیویورک تایمز بخوانید و به نمودار ها نگاه کنید – اما این فقط آمار. "

در آن زمستان او دو تا سه بیمار را که هر روز در اتاق اورژانس برای مصرف بیش از حد مواد مخدر وارد می شدند شاهد بود.

"او می گوید:" آنچه شما در یک نمودار نمی گیرید، "بوکستورهای تمام این افراد هست."

بعد از این تجربه، او در مورد اشخاصی که او را دید و به همراه آن ارتبه همراهط برقرار کرد شروع به نوشتن کرد. بیتاگ در بلندمدت امیدوار هست که به عنوان نویسنده علمی و همچنین یک پزشک و دانشمند تبدیل شود، دهستانهایی را ارائه می دهد که بیماران را انسانیت می دهند و بر تعیین کننده های اجتماعی و اقتصادی سلامت تمرکز می کنند.

اگر چه او قصد دارد به همراه مطالعه برنامه درسی MD-PhD برای مطالعه زیست شناسی سرطان تحقیق کند، او امیدوار هست که در یک موسسه ای که به او اجازه می دهد بر روی پروژه های دیگری نظیر تحقیقات اپیدمیولوژیک در زمینه اعتیاد به مواد مخدر، اقدام کند، پایان می دهد.

تسهیل رهبری

پس از توصیه سال نو سال نو، سالن بیتاگ به موسسه آموزش رهبری، سازمان آموزش و راهنمایی رهبری و کمک به دانش آموزان دبیرستان در منطقه تحت تعقیب بوستون، پیوست. این موسسه هر هفته یک برنامه ۱۲ هفته ای برای ۵۰ دانش آموز اجرا می کند.

به عنوان مدیر این برنامه، بیتاگ قصد دارد به دانشجویان که خجالتی اما پرشور در مورد خدمات اجتماعی و رهبری هستند، تلاش کند تا آنها را به همراه تجربیات تبدیل کند.

"او همیشه می گوید وقتی که دانشجویان [graduate from the program] بسیار خوشحال هستند. "آنها می گویند:" شما بچه ها را متوجه شده اید که من نه تنها می خواهم خدمات را به عنوان بخشی از دبیرستان، بلکه به عنوان بخشی از زندگی حرفه ای و بعد از آن ادامه دهم. "

بیتاگ می گوید: "این به شما خنک می دهد".

"اگر شما می توانید آن را در فرد جرقه کنید و آنها را تحقق بخشیدن به یک قلب متمرکز دیگر راه زندگی زندگی هست، آن را فقط می تواند برای جهان ما خوب هست."

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم