پرسش و پاسخ: ست مونوکین در اشتبه همراهه روزنامه نگاری "هر دو طرف"

۲۳ دی ۱۳۹۶ کافه

نویسنده سابق روزنامه نگار و نویسنده علمی، هستونه منوکین هستاد نوشته علمی، مدیر برنامه تحصیلات تکمیلی در علوم علمی و مدیر انجمن ارتبه همراهطات MIT. در کتاب اخیر خود، "ویروس وحشت: دهستان واقعی پشت اختلاف واکسن – اوتیسم"، که برنده جایزه علوم در جامعه، Mnookin یک سوال اساسی مطرح: چگونه ما تصمیم می گیریم که چه حقی هست؟ ارتبه همراهطات SHASS اخیرا در رابطه به همراه وضعیت روزنامه نگاری در رابطه به همراه وضعیت روزنامه نگاری در عصر زمانی که "اعتماد عمومی" توسط گریه های "خبر جعلی" از طرف حزب های سیاسی به منظور بی اعتبه همراهر کردن دهستان های ناخوشایند و کاهش کارآیی مطبوعات آزاد تهدید شده هست، صحبت کرد.

Q : آخرین کتاب شما، " ویروس Panic" بررسی می کند که چه زمانی اتفاق افتاد زمانی که روزنامه نگاران علمی گمراهی عمومی در مورد واکسیناسیون را رهبری کردند. از زمان انتشار این کتاب چه تغییراتی رخ داده هست؟

A : در ۹ ماه پیش از اینکه کتاب من در اوایل سال ۲۰۱۱ منتشر شد، مطالعه ۱۹۹۸ جعلی که به همراهعث نگرانی ناخوهسته شد که واکسن سرخک و سرخجه به همراه اوتیسم مرتبط بود، نویسنده مجوز پزشکی خود را از دست داد. این عوامل، همراه به همراه کتاب من، کار روزنامه نگاران دیگر و مطالعات بی شماری که نشان دادند هیچ ارتبه همراهطی بین واکسن MMR و اوتیسم وجود ندارد، کمک کرد تا "از سوی دیگر، از سوی دیگر" گزارش هایی را که برای تا کنون بسیاری از روزنامه نگاران در مورد این مسئله را تحمل کرده اند.

از آن زمان ما این موضوع را گاهی اوقات به اخبه همراهر خیره کردیم – معمولا زمانی که یک سیهستمدار (میشل به همراهخمن در اواخر سال ۲۰۱۱، اخیرا دونالد ترومپ) ادعای بی رحمانه و نادرست در بحث یا کنفرانس مطبوعاتی می کند، اما برای بیشترین میزان گزارش در این موضوع بسیار بهبود یافته هست.

Q : بعضی از رسانه های کنونی رسانه ها را "پس از واقعیت" نامیده اند. آیا هرگونه تغییری را برای بهتر یا بدتر از دیگر موضوعات مهم علمی مانند تغییرات اقلیمی، مراقبت های بهداشتی، یا سیهست انرژی؟

A : روزنامه نگاری آمریکایی بر پایه اصل عینیت هست: روزنامه نگاران به همراهید در مورد موضوعاتی که پوشش دارند، بی شرمانه به همراهشند. ما دیده ایم که بسیاری از روزنامه نگاران گمان می زنند که طرفین را بی اعتبه همراهر نگیرند و یا دروغگو و تقلب نکنند یا اعتماد به نفس بیشتری برای دیدگاه های غیرمعمول یا افراطی داشته به همراهشند. جان الیور، HBO، نشان داد که ناسازگاری اساسی در ارائه "دو طرف" مسائل حل و فصل به عنوان داشتن وزن برابر زمانی که او یک بخش بود که نشان دهنده یک انحراف تغییر آب و هوا و ۱۰۰ دانشمند که همه موافقت کردند که فعالیت های انسانی در تغییرات چشمگیر در محیط هست.

برای روزنامه نگاران مهم هست که به یاد بیاورند که حتی گزارش می دهند که چیزی غلط هست و منجر به درصد معینی از مردم می شود که معتقدند این درست هست. گاهی اوقات یکی از مهم ترین درسهایی که من دانشجویانم را تدریس می کنم، بهترین راه برای پوشش بحث، این نیست که آن را پوشش دهید.

Q : چرا این مهم هست که مردم در مورد یافته های تحقیق کنونی مطلع شوند؟ از آنجا که به اشتراک گذاری داده های واقعی نمی کند، تقریبه همراه همیشه، دیدگاه ها به شدت احساس، اما اشتبه همراهه را تغییر دهید، چه رویکردهای اضافی شما فکر می کنید می تواند برای کمک به عموم مردم و رهبران تصمیم گیری مبتنی بر داده ها هست؟

A : من همیشه نگران می شوم زمانی که روزنامه نگاران شروع به صحبت در مورد هستفاده از تاکتیک برای گرفتن سیهستمداران و یا عمومی به نحوی خاص عمل می کنند، صرف نظر از اینکه چگونه رفتار قابل ستایش یا محترم هست. مسئولیت رسانه ها این هست که گزارش ها را به طور عادلانه، دقیق و جامع گزارش دهیم. من فکر می کنم این مسئولیت رهبران منتخب و ناتوان مهست که از حقیقت حمایت کنند.

متأسفانه، دولت فعلی تقریبه همراه دقیق مخالف را انجام داده هست. من فکر می کنم که در حال حاضر فرصتی عظیم برای دانشمندان برای طرفداران و سفیران عمومی وجود دارد. رئيس جمهور ريف هميشه و بلافاصله همانند ديگر دانشمندان MIT از جمله افرادي نظير اریک لاندر در موسسه Broad فعال بوده هست.

Q : همانطور که رییس جمهور ریف گفته هست، حل چالش های بزرگ زمان ما نیاز به حل مسائل چند رشته ای دارد – جمع آوری تخصص و ایده هایی از علوم انسانی، هنر، علوم اجتماعی و زمینه های STEM. آیا می توانید به اشتراک بگذارید که چرا شما معتقدید که در چنین جهانی حل مسئله ای برای ترکیب تحقیقات و بینش ها از زمینه های علوم انسانی مهم هست؟ چه چالش هایی را برای چنین همکاری هایی می بینید – و چگونه می توانیم بر آنها غلبه کنیم؟

A: همانطور که در زمینه هایی مانند تغییرات اقلیمی و بحث در مورد واکسن-اوتیسم دیده شده هست، داشتن کوه های تحقیق علمی از یک نتیجه گیری صرفا به اندازه کافی برای افزایش محبوبیت عمومی نیست. برای مقابله به همراه این چالش ها، مانند بسیاری از مسائل جهانی دیگر، نیازمندی هایی را می گیریم که می توانند در مورد مسائل و اهمیت عموم مردم به آن توجه کنند. Academia اغلب ساختار یافته و انگیزه شده هست به طوری که مانع از همکاری خارج از زمینه خود. ایجاد فرصت برای کسانی که در زمینه های STEM و علوم انسانی برای همکاری به همراه یکدیگر هستند، یکی از راه های شروع غلبه بر این مانع هست.

Q : بزرگترین چالش برنامه تحصیلات تکمیلی MIT در علوم چقدر هست؟ نوشتن چهره در آینده؟

A : دانش آموزان GPSW آموزش دیده اند تا در گزارش خود منصفانه و به طور دقیق به اطلاع عموم بپردازند. انجام این کار نیاز به غلبه بر موانع قابل توجه در صنعت رسانه دارد. تغییرات در ساختار مالی این صنعت به این معنی هست که فرصت های کارکنان کمتر برای خبرنگاران اختصاص داده شده از قبل وجود دارد و فارغالتحصیلان به همراه پرداخت های پایین تر و حجم کاری بیشتر تلاش می کنند. نویسندگان مشتاق و روزنامه نگاران که تصمیم می گیرند روی علم تمرکز کنند، قبلا قربه همراهنی های زیادی می کنند. بزرگترین چالش در حال حاضر پیدا کردن راهی برای به طور کامل برای دانش آموزان ما هست، به طوری که آنها می توانند بدون هیچ گونه بدهی به کار خود ادامه دهند.

مصاحبه توسط MIT SHASS Communications
تیم ویرهستار: امیلی هیستستان (ویرایشگر سری) و دانیل پریچارد

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم