ایران آماده پذیرش سرمایه گذاری در بخش گردشگری هست> آژانس خبری کافه سرچ

۲۳ بهمن ۱۳۹۶ کافه

        در دیدار سفره و رئیسان نمایندگی ها و سازمان های خارجی مهاجران در تهران
    

        رئیس جمهور اعلام کرد: «ایران آماده پذیرش سرمایه گذاری به ویژه در بخش نفت، گاز، پتروشیمی، گردشگری هست. و معدن هست. »

 
    

        
             روحانی: ایران آماده پذیرش سرمایه گذاری در بخش گردشگری هست

        

 

به گزارش میراثآریا به اصفهان از ایرنا، حسن روحانی رئيس جمهوری جمهوری اسلامی ایران شنبه ۲۱ بهمن در دیدار سفره و رئیسان نمایندگی ها و سازمان های خارجی مهاجران تهران اظهار داشت: "ایران می تواند دروازشی برای وارد شدن خاورمیانه به پارادایم جدید"

رئیس جمهورى گفت: "ارتبه همراهطات کشورهای جهان از حدود ۱۵۰ سال قبل به علت شرایط حمل و نقل و ارتبه همراهطات، نزدیک و نزدیک نبود و تدارک وسایل حمل و نقل مانند کشتی، هواپیما و قطار به همراهعث شد که روابط کشورها به یکدیگر نزدیکتر می شوند و این ارتبه همراهطات بسیار نزدیک تر از طریق نقل و انتقال پول ها صورت می گیرد. »

روحانی خاطر نشان کرد: «در چنین شرایطی جهان در پارادایم جدید قرار گرفت که در آن کشورها کشورهای صنعتی و بزرگ صنعتی بودند و از طرف دیگر کشورهای زیادی از این تکنولوژی ها فاصله داشتند اما در عوض دارای منابع غنی زیرزمینی بودند و در چنین شرایطی ایجاد روابط جدید بین جهان پیشرفته و جهان در حال توسعه وجود دارد که متأسفانه این روابط درست و عادلانه نیست. »

رئیس جمهورى افزود: "کشورهای صنعتی به همراه کمبود مناسب منابع را در کشورهای در حال توسعه به دست می آورند و در عوض محصولات صنعتی خود را به قیمت بی عادلانه و به همراهلاتر به کشورهای در حال توسعه و مسیر ارتبه همراهطات کولورم و بهره وری از اینجا آغاز شد. »

روحانی گفت: «به دنبه همراهل ایجاد روابط ناصحیح در جهان ملتها ناچار به قیام و انقلاب شدند و در ۳۹ سال پیش انقلاب اسلامی ایران به دلیل تحقیر ملت ایران از طریق مداخلات آمریكا و زیر پا گذاشتن احساسات دینی و مذهبی به ثمر نشست. »

رئیس جمهور به همراه بیان این که انقلاب اسلامی ایران پیام جدیدی به جهانیان داشته هست، گفت: «پیام انقلاب اسلامی صادر کردن یک مدل حکومتی به کشورهای منطقه و جهان نبود و به معنی تجاوز به کشورهای منطقه نبود؛ بلکه پیام انقلاب اسلامی ایران ، هستقلال، عدم دخالت خارجی و برقراری عادلانه و عادلانه به همراه جهان بود. »

روحانی به همراه اشاره به اینکه در ۴۰ سال گذشته، تحولات جدیدی در جهان به وجود آمده هست، اظهار کرد: "حدود ۱۰ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی، نظام کمونیستی تقریبه همراه از جهان ناپدید شد و دولت های اقتصادی به پایان رسید و به بخش خصوصی و مردم واگذار شده و در کنار آن دمکراسیها، جهان شکل جدیدی گرفت و کشورهای صنعتی از لحاظ صنعتی پرشده بودند و به همراه هستقلال مرکزی به همراهنکها در سراسر جهان، کمترین نرخ تورم در بیش از ۹۰ درصد از کشورهای جهان برقرار شد و این همه دست به دست هم داد که بخشی از تولیدات کشورهای صنعتی به سایر کشورهای جهان وارد شود و از این نقطه تولید شود هانی آغاز شد. »

رئيس جمهور به همراه اشاره به اينکه اعتماد کشورها و قوانين بين المللي شکل داده هست، امکان همکاری چندجانبه صنعتی شکل گرفت: "شکل گیری جهانی تولید در سایه اعتماد و ارتبه همراهط نزدیک تر کشورهای جهان و در قوانین و مقررات بین المللی شکل گرفت و آنچه در پیشرفت کشورهای شرق آسیا از جمله مالزی، اندونزی و چین شاهد هستیم در سایه این تحول و پارادایم جدید هست. »

روحانی به همراه بیان این که در پارادایم جدید، کشورهای خاورمیانه متاسفانه وارد زنجیره اقتصاد جهانی نشدند، اظهارکرد: «عدم امنیت کافی، حضور و دخالت قدرت های بزرگ در منطقه، سرکشی و تجاوز حدود ۷۰ ساله رژیم صهیونیستی در منطقه از از جمله دلایلی هست که دست به دست هم داده تا منطقه خاورمیانه نتواند رشد و توسعه لازم را داشته به همراهشد. »

رئیس جمهور به همراه تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران میتواند دروازهای برای ورود خاورمیانه به پرده جدید به همراهشد، گفت: «ایران دارای نیروی انسانی تحصیلکرده هست و حدود ۱۲ میلیون تحصیلکرده دانشگاهی دارد و چهار میلیون نفر هم مشغول تحصیل هستند. یعنی کمتر از هر هفت ایرانی، یک نفر دارای تحصیلات دانشگاهی هستند. همچنین زنان ایران دارای فرهنگ حضور اجتماعی و کار و فعالیت بوده و عمدتا از تحصیلات عالیه دانشگاهی برخوردار می به همراهشند و می توانند از فرصت های جدید هستخدام هستفاده کنند. »

روحانی افزود: «ایران همچنین دارای امنیت به همراهلا، وحدت و روابط دوستانه و مسالمتآمیز به همراه عقیده و مذاهب مختلف و همچنین از معادن بسیار غنی و جایگاه جغرافیایی ممتاز و انرژی کافی برخوردار هست و برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف از جمله نفت، گاز و پتروشیمی، آمادگی دارد و همه این ظرفیت ها بسیار مناسبی برای کشورهای جهان برای حضور و سرمایه گذاری در ایران هست. »

رئیس جمهور افزود: «اقلیم متنوع و مضامین تاریخی می تواند مناسب برای توسعه گردشگری و گردشگری به همراهشد.»

روحانی در ادامه به همراه بیان اینکه مصرف انرژی نامتعادل انرژی در ایران وجود دارد، اظهار کرد: «در مجموع ما در کشور نیاز به صرفه جویی برای معادل یک میلیون بشکه نفت در روز وجود دارد. در حال حاضر معادل ۵٫۵ میلیون بشکه نفت در کشور مصرف می شود و بدون آنکه به رفاه مردم آسیب وارد شود راحتی می تواند حدود یک میلیون بشکه نفت صرفه جویی کند و این به طور معادل ۲۲ میلیارد دلار در سال هست که بسیار مناسب برای سرمایه گذاری هست که کشورها جهان می توانند در این زمینه سرمایه گذاری کنند. »

رئیس جمهورى خاطر نشان کرد: «حکومت ۱۲ دهم تصمیم گرفت تا در صورت امکان سه الی چهار ساله تمام خودروهای فرسوده را از بین ببرد و به همراه این تصمیم حدود ۴۴۰ هزار تن سنگین و نیمه سنگین در کنار خودروهای سبک و موتور سیکلت از رده خارج می شود و این عرصه نیز فرصتی مناسب برای سرمایه گذاری هست. »

روحانی، نفت، گاز و پتروشیمی را از فرصت های دیگر سرمایه گذاری در ایران دانست و گفت: «در دو سال گذشته، توافقنامه ها و قراردادهای خوبی در زمینه نفت، گاز و پتروشیمی به امضا رسانده شده یا در حال تشکیل و آمادگی داریم در این زمینه شاهد سرمایه گذاری گسترده تر نیز هستیم. »

رئیس جمهورى خاطر نشان کرد: "منطقه خاورمیانه برای حضور در اقتصاد و پارادایم جدید نیاز به امنیت دارد و این امنیت برای جمهوری اسلامی ایران و همه مناطق منطقه بسیار مهم هست. معضلات و خطراتي مانند تروريسم و تجزيهطلبي از جمله خطراتي هست كه امروز منطقه را تهديد مي كند و جمهوري اسلامي ايران در اين دو زمينه بسيار فعال بوده هست. »

روحانی به همراه تأکید بر این نکته که جمهوری اسلامی راهحل کشورهای منطقه را صرفا سیاسی میداند، اظهار کرد: «راه حل نظامی و مداخله های خارجی و سرازیر کردن سلاح، راه حل مناسب برای حل و فصل مشکلات و مسائل منطقه نیست از طریق گفتوگو و روش های سیاسی به ثبه همراهت و امنیت کامل برسد. »

رئیسکنشی تصریح کرد: "اگر کشوری تصور می کند که از طریق تقویت تروریسم، اعمال خارجی و یا بمبه همراهران کشورهای همسایه می تواند به نتیجه مطلوب برسد، خطا و اشتبه همراهه هست و جمهوری اسلامی ایران آماده هست برای برقراری ثبه همراهت و امنیت در منطقه بیش از گذشته فعال به همراهشد. البته در این رهستا همکاری همه کشورهای ضروری هست. »

روحانی افزود: "امروز شاهد روابط سه جانبه و چندجانبه کشورهای در منطقه هست و این روابط را به نفع صلح و ثبه همراهت در منطقه می دانیم."

روحانی تصریح کرد: «ما می خواهیم به صراحت بگویم اگر طرفین و مخصوصا آمریکا به پیروی کامل از تعهدات خود، امروز شاهد منطقه امن تر و روابط سیاسی بهتر در جهان و منطقه بوده ایم.»

رئيس جمهور به همراه بيان اين که اگر به موفقيت کامل و اجرايي و عملياتي برسد، ايران براي آنکه در ساير مسائل پيچيده و مهم به همراه ديگران وارد گفت وگو شود، آماده شد، اظهارقت: و تصمیم برای کنار کشیدن این تعهد بینالمللی، به صراحت می گویم که یک بزرگترین خطا هستراتژیک هست و تاریخ و جهان شاهد خواهد بود که بزرگترین اشتبه همراهه ایالات متحده در سیهست های سیاسی به همراه جهان و به ویژه در منطقه ما "

روحانی به همراه اشاره به این که ایران هرگز تعهداتش را زیر پا گذاشت و حتی بعد از انقلاب به تعهدات رژیم گذشته نیز پیوسته بود و به آنها عمل کرد، گفت: امیدواریم نه تنها موفقانه پایدار ماندن بلکه مدل مناسب برای حل مسائل و مشکلات در منطقه و جهان.

رئیس جمهورى به همراه تأکید مجدد بر این نکته که "در صورتى که آمريکا در این زمینه دچار اشتبه همراهه شود، خسارات فراوانی خواهد دید و ایران به همراه داشتن راه حل مناسب، برای آن شرایط همچنین آماده هست. »

روحانی تأکید کرد: "اراده و تصمیم ما روابط دوستانه به همراه تمام کشورهایی هست که نسبت به ملت ایران و منافع ملی ایران مطامع غیر قانونی ندارند و ما خواهان ادامه همکاری دوستانه خود در منطقه و جهان هستیم".

    

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم