مرمت خانه تاریخی فلاحتی کاشان آغاز شد> آگهی ملک آریا

۲۴ بهمن ۱۳۹۶ کافه

        به منظور راه اندازی سنتی هتل
    

        مدیر شرکت سرمایه گذاری، سیاحتی زاگرس، از آغاز اجرای طرح مرمت خانه تاریخی فلاحتی در شهر کاشان خبر داد.
    

        

             مرمت خانه تاریخی فلاحتی کاشان آغاز شد

        

 

به همراه اعلام این خبر گفت: "این خانه تاریخی که به ثبت ملی نیز رسیده هست در مالکیت سازمان میراثفرهنگی، صنایع و گردشگری هست. »

مدیر شرکت سرمایه گذاری، سیاحتی زاگرس افزود: «این ساختمان تاریخی توسط شرکت زاگرس و به کارشناسان مرمت از جمله هستاد اکبر حلی که در ردیف برجستهترین هستادان مرمت کشور قرار دارد، در حال مرمت و احیهست هست.»

او به همراه بیان اینکه خانه تاریخی فلاحتی در زمینی به مساحت ۱۵۵۵ مترمربع در دوره قاجار و به دست آمده از معماران و هنرمندان آن دوره ساخته شده هست، اظهار: "در نظر داریم پس از اتمام تعمیر، این تاریخ خانه را به تغییر سنتی هتل هستفاده از داده ها و بهره گیری از آن به منظور پذیرایی از گردشگران که به قشم سفر می کنند. »

او ادامه داد: «۲۲ واحد اقامت، کافی شاپ، رستوران، شربتسرا، حمام سنتی، آشپرخانه و تمام امکانات مورد نیاز راه اندازیازی هتل، در این خانه ایجاد خواهد شد.»

ذراتی خاطرنشانده: "این پروژه در حال حاضر در مرحله تخریب و تقویت قرار گرفته هست و پیش بینی می شود، هتل قدیمی سنتی خانه تاریخ فلختی، همزمان به همراه بهار ۱۳۹۸ به بهره برداری می رسد."

خانه فلاحتی در محله سرپله شهر کاشان قرار دارد و قدمت آن به عصر قاجار به همراهزمیگردد. این ملک از آن دسته خانههایی هست که فقط یک حیاط وسیع مرکزی به عنوان اندرونی دارد. از فضاهای مهم معماری این خانه می تواند از سه صندوق، چند شاهنش، هشتی ورودی، ایوان و حوضخانه نام برد.

    

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم