همه هستانداران به رونق گردشگری کمک می کنند> آریا میراث خبر

۲۴ بهمن ۱۳۹۶ کافه

        حجتالاسلام المسلمین دکتر حسن روحانی روز سه شنبه در جلسه مشترک هستانداران، وزرا، روسای سازمان های اقتصادی و مدیران مؤسسات مالی و اعتبه همراهری، از همه هستانداران خوهسته شد تا رونق گردشگری کمک کنند.
    

        

             روحانی: همه هستانداران به رونق گردشگری کمک می کنند

        

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریهست جمهوری، رئیس جمهور در این نشست به بخش گردشگری اشاره کرد و گفت: «آخرین گزارش که در بخش صنایعدستی دیدم نشان داد که در سال ۹۶ تاکنون ۵۶ هزار کار در زمینه صنایع سازی ایجاد شده هست که در این آرنه می تواند تلاش بیشتری انجام دهد . »

روحانی اظهار داد: «همه هستانداران به رونق گردشگری کمک می کنند. برای گردشگری داخلی، به ارزانترین هتل ها و هتل های سهستاره نیاز داریم. دولت زمین های فراوانی در شهرها دارد، این زمین ها را به مردم واگذار کنید و به همراهنک ها هم به مشارکت دعوت کنید. اگر به همراهنک پای کار بیاید و شما هم زمین را بدهید، درست می شود . »

او افزود: "در ابتدای دولت یازدهم ریسک اعتبه همراهری ایران بیش از ۷ درصد بوده هست و در سال جاری به ۵ درصد رسیده هست و این نشان از افزایش اعتماد جهانی به کشورمان هست و نشان می دهد سایر شاخص ها نیز همین روند اعتماد جهانی را نشان می دهد البته، در این میان نبه همراهید به هاهوی بوق های خارجی توجه کرد؛ البته برخی از تبلیغات داخلی نیز از ارزیابی جهانی نسبت به پیشرفت ایران عقب هستند و بذر یأس می افتند و این در حالی هست که ملت ایران همچنان از همه این دستگاه ها در حال حرکت هست . »

رئیس جمهور به همراه بیان اینکه بر اساس آمار و ارقام، رشد اقتصادی سال ۹۶ به همراهلاتر از متوسط ​​جهان خواهد بود گفت: «این موضوع نشان دهنده درستی مسیری هست که کشور طی می کند و دولت در چهار چهار سال گذشته به طور مداوم تورم را کاهش می دهد به معنای توانایی دولت و آرامش جامعه هست و اذعان می کنیم که روند حفظ اعتماد به نفس، رشد اقتصادی به همراهلاتر از ۵ درصد و کاهش بیکاری به همراه قدرت . »

روحانی افزود: «به همراهید نرخ بیکاری را کاهش دهیم و به سمت تکریم شدن حرکت کنیم و در این مسیر دشوار همه به همراهید به همراه هم همکاری کنیم . »

رئیس جمهورى ادامه داد: "از مهمترین اهداف مردم شناخته شده و به همراه تأکید بر اینکه در سال آینده به همراهید حرکت فوق العاده در مسیر اشتغالزایی انجام شود، گفت:" در زمینه اشتغال جوانان و تحصیل کنگان دانشگاه به همراهید شاهد اقدامات خاص و در خصوصا اشتغال زیستی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به همراهید تمام منابع پیشبینیشده برای اشتغال روستایی تا پایان سال آتی را اختصاص دهند و همه به همراهید توجه داشته به همراهشند که مسئولان حتی برای یک روز از تعلیق در اشتغال جوانان مسئول هستند . »

او خاطرنشان کرد: "از امروز تا پایان سال ۹۷، مشارکت بیمه کارفرمایان هر کارگاهی که در چارچوب طرح طراحی و تدوین نیروی کار جذب و آموزش می دهد، برعهده دولت خواهد بود. در این زمینه بیمه حوادث هم دولت برعهده بگیرد. بی تردید به همراه اشتغال روستایی و توجه به آموزش در حین کار، می تواند تحول بزرگی در زمینه اشتغال ایجاد کرد . »

رئیس جمهور همچنین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به برگزاری دورههای کوتاهمدت مهارتآموزی برای همه تحصیلکردهها و تعیین مشوقهایی برای هستخدام آنها، فراخواند .

روحانی فناوری اطلاعات، فضای مجازی، سرعت اینترنت به همراهلا را از ضرورتهای اقتصاد و اشتغال دانست و گفت: "اقتصاد آینده به سمت، اقتصاد دیجیتالی حرکت می کند و اشتغال در این حوزه، تغییر در اقتصاد آینده ی اقتصادی در جهان . »

    

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم