نشست تخصصی پایگاههای میراثیهانی و میراثفرهنگی کشور آغاز شد

۲۵ بهمن ۱۳۹۶ کافه

        نشست تخصصی پایگاه های میراثیهانی و میراثفرهنگی کشور امروز چهارشنبه ۲۵ بهمن ۹۶ به همراه حضور معاون میراثفرهنگی و مدیران پایگاه های ملی و جهانی آغاز شد.
    

        
             نشست تخصصی پایگاه های میراثیهانی و میراثفرهنگی کشور آغاز شد

        

 

در حال حاضر ۷۵ پایگاه ملی و ۲۲ پایگاه جهانی در کشور وجود دارد که در این پایگاهها علاوه بر موضوعات حفاظت، مرمت و ساماندهی آثار، ایجاد امکانات و زیرساخت های مورد نیاز گردشگران و معرفی ارزش های برجسته جهانی آثار در دستور کار قرار دارد. »

او تأریح کرد: «همه فعالیت ها در پایگاه های میراثفرهنگی به ویژه پایگاه های جهانی طبق مدیریت طرح و بر اساس برنامه ریزی های تصویب شده، هر سال توسط همکاران پایگاه های انجام می شود، این اقدامات به همراه هدایت و نظارت بیش از ۴۰۰ کارشناس، هستاد و شورای راهبردی انجام می شود. »

عزیزی ادامه داد: "پایگاه های به جای محل و شان ملی و بین المللی، توجه و حضور مداوم مردم و گردشگران در این فضا، گسترش انسجام و توسعه آنها در کشور و امکانات که به لحاظ سخت افزاری، نرم افزار و منابع انسانی می توانند نقش مهم و موثری در توسعه و آبه همراهدانی مناطق مختلف کشور داشته به همراهشد. »

مدیرکل امور پایگاه های جهادی جهانی افزود: «دفتر امور پایگاه ها تاکنون تمام تلاش خود را برای هماهنگی پایگاه های کیفی به همراه قابلیت ها و اعتبه همراهرات به کار برده هست، همچنین ایجاد فرصت برای تحقیق و تعامل به همراه مراکز علمی و آموزشی در سطح ملی و بین المللی برای انجام مطالعات کاربردی و اقدامات اجرایی مشترک از دیگر موارد هست که دفتر امور پایگاهها پیگیری می کند. »

او گفت: «به همراه توجه به مشكلات و مشكلات و بسياري كمكهاي بخشهاي مختلف سازمان فرهنگي و ساير دستگاهها، بويژه برنامه برنامه و بودجه به سازمانهاي جهاني و بينالمللي، محدوديتهاي زيادي از نظر مالي و سازماني به پايگاههايي وجود دارد و تا رسیدن به نقطه مطلوب در این حوزه فاصله زیادی وجود دارد، اما به همراه تلاش صادقانه فعالان این حوزه دستیابی به مطلوب مطلوب دور از دسترس نیست. »

    

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم