به همراهیگانی دیجیتال از مرکز مطالعات بصری پیشرفته

۳ اسفند ۱۳۹۶ کافه

در سال ۱۹۶۷، مرکز تحقیقات پیشرفته ویژوال (CAVS)، که اخیرا تاسیس شده هست، توسط هستاد György Kepes تأسیس شده و به عنوان یک برنامه کمک رسانی به هنرمندان، سه فرزند اول خود را هستقبه همراهل کرد. کار پیشرو در تقاطع هنر، علم و فناوری به سرعت در حال انجام هست و در دهه های آینده، بیش از ۲۰۰ نفر از هموطنان به همراه محققان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی وارد این برنامه جهانی شدند.

اکنون، به عنوان بخشی از یک جشن سالانه از ۵۰ سالگرد تاسیس CAVS، یک به همراهیگانی دیجیتال تعاملی جدید، دسترسی عمومی به کارهای آزمایشی ایجاد شده توسط همکاران را شامل می شود، از جمله هنرمندان مشهور جهان نظیر Otto Piene، آلدو تامبلیینی، ایون رینر، نام جونگ پیک، موریلی کوپر و هستن واندر بیک

آرشیو دیجیتال به لطف کمک مالی صندوق بین المللی پول برای حمایت از دیجیتال سازی و ارائه آنلاین مجموعه ویژه CAVS، که مدتها به عنوان اسلایدها و سایر اسناد اصلی در برنامه هنر، فرهنگ و تکنولوژی ( ACT) ACT در سال ۲۰۰۹ از ادغام CAVS و برنامه Visual Arts MIT تشکیل شده هست.

"پنجاه سال پیش، تأسیس CAVS اعتقاد و پیش بینی قابل توجهی را نشان داد،" مدیر عامل پیشین و دانشیار Gediminas Urbonas می گوید. "اما آنچه که بیشتر قابل توجه هست این هست که چگونه کار و ایده هایی که ابتکار عمل تولید کنندگان CAVS تولید می کنند، هنوز به دنیای کنونی ما بستگی دارد. ما در آینده زندگی می کنیم که تصور می کردیم. و این کار می تواند به ما کمک کند که بسیاری از بحران هایی را که در آن رخ داده و ظهور می کنند، در نظر بگیریم. "

صفحه اصلی سایت، کاربران را به یک محیط سه بعدی تجربی و تصادفی از مواد جمع آوری معرفی می کند که می تواند از طریق آن برای مشاهده ابرداده (مانند تاریخ، مکان، و توضیحات) برای هر آیتم مورد هستفاده قرار گیرد. این ویژگی به کاربران اجازه می دهد یک تجسم صمیمانه از مجموعه را تجربه کنند، در هر نوبت به همراه مطالب جدید مواجه شوند. طراحی توسط الهام از کار موریل کوپر، یک عضو CAVS، عضو هیئت علمی مؤسسه آزمایشگاه رسانه ای MIT و اولین مدیر طراحی MIT Press

کاربران می توانند مجموعه را توسط هنرمند، موضوع (از صدا محیط زیست به هنر آسمان)، یا قالب (چه تاسیسات، نقشه ها، جزوه ها، عکس ها، فیلم ها و غیره) کشف کنند. تگ های موضوع نشان می دهد که مواد متصل هستند. این سایت بیش از ۲۰۰ پروفایل هنرمندان و فارغ التحصیلان CAVS را فراهم می کند؛ یک جدول زمانی از وابستگی به همسالان، به همراهزدید از هنرمندان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی؛ و یک نقشه جهانی تعاملی که منشاء گوناگون جهانی را در بر میگیرد نشان می دهد.

طراحی شده برای هر دو هنرمند و دانشگاهی، این سایت رشد خواهد کرد تا شامل منابع تحقیقاتی به همراهشد که روند ایجاد هنر را شامل می شود، مانند پیشنهادها، سوابق اداری و مکاتبه همراهت. پوسترها، جزوه های آموزشی دوره های تحصیلات تکمیلی (SMVisS) (در حال حاضر کارشناسی ارشد علوم در هنر، فرهنگ و تکنولوژی) و نشریات از نمایشگاه ها در دسترس هستند. همانطور که پروژه ادامه می یابد، هزاران تصویر، اسناد و فایل های ویدئویی اضافی افزوده می شود.

رهبری برای این پروژه از Urbonas گرفته شده و مدیریت پروژه توسط جرمی گروبمان، آرشیو آتی ACT هست. کتابخانه های MIT پشتیبه همراهنی کاتالوگ ارائه دادند و موزه MIT منابع خود را از شرکت های مرتبط به همراه CAVS خود تهیه کرد. این سایت توسط NODE، یک هستودیوی طراحی مبتنی بر برلین و اسلو طراحی شده هست، به همراه کار توسعه توسط Bengler، یک شرکت مستقر در اسلو

یک جزء از سایت، آن را در میان مخازن هنرهای بصری منحصر به فرد می کند: توانایی هنرمندان برای نوشتن آثار خود، به اشتراک گذاری الهامات و روند پشت سر گذاشتن هنر. ACT چندین حاشیه نویسی نمونه ارسال کرده هست و به طور گسترده ای به شرکت کنندگان CAVS دعوت می شود.

در یکی از حاشیه نویسی های نمونه، مجری CAVS جان گلدمن SMVisS ' 84 از مجسمه های "nudibranch" خود می نویسد: "من نویدبرنگ، یک مجسمه به همراهدی ۴۵ درجه ای به همراه هوای هوای سرد هوا ایجاد کردم … توجه به ظریف ترین موجودات به عنوان نشانه هایی برای سلامتی اکوسیستم خود. سفید کردن اکوسیستم های مرجانی در سرتاسر جهان تبدیل به یک واقعیت شد و من به موجودات فوق العاده زیبه همراه به عنوان مدل های منبع برای تبدیل مجسمه های جنبشی که توسط به همراهد فعال شد، نگاه کردم. »

الن سبرینگ SMVisS ' 86، یکی دیگر از همکاران CAVS، یک کاتالوگ ویدیویی به همراه عنوان "Centervideo" را ضمیمه کرد: "نسل از هنرمندان ویدئویی که در CAVS کار می کردند، بسیار فراتر بود. آنها به همراه وجود ظهور دوربین های قابل حمل، کوه های انرژی، به همراهز بودن و اعتماد به نفس را برای ساختن ویدیو شخصی به عنوان رابط بین خود و جهان … شما می توانید آزادانه ناگهانی تصویر متحرک در دسترس نیست. "

علاوه بر راه اندازي آرشيو ديجيتال، ACT به همراه توسعه نمايشگاه ها، حوادث، سمپوزيوم بين المللي و نشريه جشن سالگرد CAVS50 را جشن مي گيرد، همه اينها براي کشف ايده هايي از CAVS – هنر و محيط، هنر در مدني مقیاس و هنر به عنوان آن مربوط به آینده هست – در یک زمینه معاصر.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم