جشنواره برکت برای نخستین به همراهر همزمان به همراه نوروز ۹۷ در قزوین برگزار می شود

۲۳ اسفند ۱۳۹۶ کافه

        نشست مطبوعاتی مدیرکل میراثفرهنگی قزوین در رهستای توضیح برنامه های نوروزی ۹۷ بعدازظهر دوشنبه ۲۱ اسفند ۹۶ در سالن بقرالعلوم هستانداری قزوین برگزار شد.
    

        

             جشنواره برکت برای نخستین به همراهر همزمان به همراه نوروز 97 در قزوین برگزار می شود

        

 

به گزارش قاهره، به نقل از روابط عمومی قومیت، صنایع و گردشگری قزوین، این نشست به همراه حضور علی فرخزاد معاون عمرانی هستانداری، علی صفری شهردار قزوین، علیرضائی مدیرکل روابطعمومی و امور بین الملل هستانداری و جمعی از رسانه ها برگزار شد.

محمدعلی حراتی مدیرکل میراثفرهنگی این قزوین به همراه شعار سال ۹۷ " قزوین شاداب، نزدیکترین مقصد " گفت: قزوین شاداب؛ نزدیک ترین مقصد " برای نوروز ۹۷ انتخاب شد که امیدواریم بتوانیم در نور روز از فرصتی نزدیک به قزوین بهره ببریم و به دو مرکز مهم جمعیت تهران و البرز برسیم و ارتقاء وضعیت گردشگری هستان . »

او به همراه ارائه گزارش فعالیت های میراثفرهنگی، صنایعدستی و گردشگری در سال ۹۶ گفت: «سال ۹۶ در حوزه میراث فرهنگی هستان اتفاقات مهمی رخ داد، برای اولین به همراهر در طول سال های اخیر بیش از ۶۰ پروژه مماتی انجام و مهم تاریخی مهم مانند تومار سلطان ویس، بنای کافر گنبد و چهارطاقی حسنآبه همراهد، بنای ارزشمند دوره ساسانی، که از زمان شکل گیری تاکنون هیچ گونه تعمیر و مریمتی در آنها وجود نداشت، در این پروژه انتخاب، مرمت و احیا شد. در مجموعه سمیران همچنین مرمت برج ساسان شروع و قلعه، برج کوچک و راههای محلی آن منطقه نیز در برنامه آتی ساماندی خواهند شد . »

همچنین گفت: «پروژه مرمت و ساماندهی ساختمان مسجد جامع عتیق در بخش شرقی شرقی، ایوان شمالی، ایوان جنوبی و گنبدخانه آغاز شد که امیدواریم به همراه بهبود آبوهوا مرمت این مجموعه انجام و تراس های شبستان خمارتاشی برچیده شده . »

او یادآور شد: «برای راه اندازی موزه سقزآبه همراهد در شهر بوئین زرا تأمین اعتبه همراهر کرد که اولین مرحله آن در سال ۹۷ به بهره برداری خواهد رسید. مجوز فصل دوم کاوش در منطقه تاریخی خلال کوه تیکستان و مجوز کاوش در منطقه زاغه آبیک نیز دریافت شد که امیدواریم روند رویدادهای خوبی و موفقیت در سال ۹۷ نیز تداوم می شود. »

مدیرکل میراثفرهنگی، صنایع و گردشگری قزوین به همراه اعلام برنامه های نوروزی ستاد عملیاتی خدمات سفر قزوین تأکید کرد: «در نوروز ۹۷ به همراه هماهنگی اعضای هیئت مدیره خدمات مسافرتی هستان قزوین و ایجاد برنامه های مشترک فرهنگی و هنری شهرداری و فرهنگ های قومی، نوروزگاه ها در مجموعه دولتی سافوی، خانه تاریخی زعیم، خانه تاریخی یزدی، مجموعه تاریخی سحر و جادو سعدالسلطنه، مسجدمدخاله حیدریه و شش مرکز محله برگزار می شود . »

او به همراه اشاره به برپایی جشنواره های متعدد در ایام نوروز افزود: «در نوروز ۹۷، برای اولین به همراهر، جشن برگ برکت به همراه پخت و عرضه بیش از ۳۰ نوع نان محلی قزوین از اول فروردین در دولتخانه صفوی، جشن شیرینیهای سنتی، نوشیدنیها و دمنوشها در خانه تاریخی زعیم، جشنواره فرهنگ و سنتهای اقوام ایرانی از سوی شهرداری در دولتداری صفوی و سعدالسلطنه، جشنواره گردشگری غذا و خوراک از سوی بخش خصوصی در مجموعه معابر معاصر قزوین، جشنواره پوشاک پوشاک سنتی قم لک در خانه تاریخی زعیم، و چندین جشنواره دیگر در شهرستانها همراه به همراه نمایشگاه صنايعدستي در نوروز ۹۷ به اجرا در خواهد آمد . »

حسرتی تأریح کرد: «راه اندازی موزۀ آب به همراه مشارکت شرکت آب منطقهای در آبه همراهنبه همراهر سردار محله قملاق، نمایشگاه آثار ثبت شده در فهرست ملی کشور و نمایشگاه آثار دارای ملیت ملیت در صنایع دستی در خانه تاریخی یزدی، کارگاه مرمت گزارش تصویری از ۶۰ پروژه مرمتی در زیر زمین املاک عکاسی، نمایشگاه عکس های تاریخی ایران در مجموعه عکسخانه، اجرای نمایش های نمایشگاهی اعم از شیبه خوانی مجالس شاد مذهبی، نمایشهای سنتی روحوضی، مشتی شاد بقال به همراهزی، نمایشهای صحیح سیاه ببو سفید ببو، عروس بران سنتی، نقالی، پرده خوانی بر اساس رویدادهای قزوین عصر صفوی، شهر فرنگی به صورت سنتی و دیجیتالی، مسابقه چوگان، ورزش به همراهستانی به همراه ضرب و زنگ مکاتب قزوین، تورهای دوچرخه سواری به قلمرو تاریخ معاصر، کشتی های پهلو به پهلو، موزامبیک، سنتی و نقاشی در نقاشی های تزئینی و کارگاه های صنایع دستی در معماری تاریخی از جمله برنامه های پیش بینی شده برای نوروز ۹۷ هست . »

رئیس کمیته خدمات اسکان و رفاه ستاد اجرایی خدمات مسافرتی هستان قزوین از راه اندازی چهار مرکز اقامت و یک ساحل مسکونی در سال جدید خبر داد و گفت: به همراه توجه به اهمیت روستای گردشگری و پذیرایی گردشگران برای اقامت در روستاها و آشنایی به همراه جاذبه های تازه گردشگری اقامتگاه گردشگری پرچکوه ​​در الموت غرب برای نوروز صبحانه و تجهیز شده و چهار مرکز اقامتی شامل چهار ستاره هتل بغدادی در تکتان، هتل آپارتمان سینا، هتل دو ستاره مینو و مجموعه فدک در نمونه گردشگری به همراهلیجین به همراه ۲۴ سویت ظرفیت اقامت هستان اضافه و تخت مجموعه هستان به ۱۸۷۲ تخت رسیده هست که در صورت مساعدت بخش به همراهنکی در ارائه امکانات این روند در سال ۹۷ نیز ادامه خواهد یافت . »

او در بخش دیگری از حرفان خود گردشگری پیادها از عوامل موثر در سودآوری صنعت گردشگری خواند و عنوان کرد: "بناها به لحاظ فیزیکی به همراهزسازی می شوند، اما رویدادهای داخل ساختمان نقش مهمی در توقف بسیاری از گردشگران دارد که به همراهید لازمه به دلیل افزایش هستقرار ایستگاه های تاریخی، اقامت شبه همراهنه گردشگران تمدید و به همراه ادامه ماندگاری آنها اقتصاد گردشگری رونق می یابد که نقش مؤثری در تثبیت موقعیت جغرافیایی قزوین خواهد بود . »

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر در خصوص تشدید نظارت بر نحوه ارائه خدمات در ایام نوروز افزود: «در تمام طول سال به ویژه ایام نوروز تشدید نظارت بر نحوه سرویس دهی تاسیسات گردشگری و اقامتگاه ها و پذیرایی به همراه همکاری دستگاه های مرکز بهداشت ، دامپزشکی، تعزیرات حکومتی، صنعت، معدن، تجارت و ستاد خواجه، که در صورت نقض هر یک از این مراکز، قانونی برخورد می شود به صورت صورت و یا اخطار و یا واحد انفصال . »

    

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم