ایلام به همراه ۷۸۷ اثر تاریخی و طبیعی آماده پذیرایی از گردشگران نوروزی هست> آگهی ملک آریا

۲۹ اسفند ۱۳۹۶ کافه

مدیرکل میراثفرهنگی، صنایعدستی و گردشگری هستان ایلام گفت: «ایلام به همراه ۷۸۷ اثر تاریخی، طبیعی و گردشگری ثبت شده هست، آماده پذیرایی از گردشگران نوروزی هست.»
    

        

به گزارش مأموریت های جهادی، صنایع و گردشگری هستان ایلام، عبدالمالک شنبهزاده مدیرکل میراثفرهنگی این هستان، دوشنبه ۲۸ اسفند در نشست خبره به همراه خبرنگاران و رسانه های ایلام افزود: «۳۱۸۱ هستان تاریخی تاریخی، چه کشف و حفاری و چه آنهایی که از قاچاقچیان کشف و ضبط شده در سامانه جام حذفی ثبت شده و به همراه توجه به انجام مطالعات پژوهشی و … تعداد این اثر در سال آینده از ۴ هزار شیء عبور خواهد کرد. »

او به همراه بیان اینکه ۲۶ اثر تاریخی در هستان تعیین آرنا و حریم شده هست، افزود: «تعیین آرایه و حریم اولین مرحله برای انجام مطالعات به همراهستانی شناسی هست و از این جهت بسیار مهم هست و مطالعه ۴ اثر دیگر هستان برای تعیین آرایش و حریم در دست اقدام هست. »

مدیرکل میراثفرهنگی، صنایعدستی و گردشگری هستان ایلام به ۱۷ بنای دست مرمت در هستان اشاره کرد و اظهار داشت: «در حال حاضر ۳ پایگاه ملی شامل دشت پیش از تاریخ دهلران و شهرهای تاریخی سیمره و سیروان به عنوان مراکز پژوهشی به همراهستان شناسی در هستان ثبت شده هست که مراكزی برای انجام مطالعات به همراهستان شناسی و تاریخی در هستان می به همراهشند. »

شنبهزاده نبود موزه به همراهستان شناسی در مرکز هستان از نواقص بزرگ این نهاد عنوان کرد و تصریح کرد: "تنها ساختمان موجود برای احداث موزه به همراهستان شناسی در مرکز هستان چند سال هست که در اختیار حوزه علمیه قرار گرفته هست و به همراه وجود داشتن قرارداد، حاضر به خالی کردن ملک نیست و این سازمان به تمام مراجع از سازمان به همراهزرسی، حرهست، قوه قضائیه و هستانداری و … شکایت کرد که این شکایات هیچ نتیجه ای نداشته و حوزه علمیه بدون پرداخت یک ریال اجاره در طول چهار سال اخیر ، حاضر به تخلیه ملک نیست و ما هم کاملا بلاتکلیف مانده هست. »

او یکی دیگر از مشکلات این حوزه را به نقل از ساکنان کنونی شهر تاریخی سیروان بیان کرده و ادامه داد: «زمین لازم برای این انتقال در نظر گرفته می شود و انتقال ساکنان به چندی صورت می گیرد و به همراه خروج همه ساکنان زمینه مطالعات به همراهستان شناسی در این منطقه فراهم خواهد شد. »

۱۴ منطقه نمونه گردشگری در ایلام

مدیرکل میراثفرهنگی، صنایعدستی و گردشگری هستان ایلام به همراه اشاره به ۱۴ منطقه گردشگری در هستان گفت: «بسیاری از مناطق نمونه گردشگری به همراه مناطق تحت نظارت سایر دستگاه ها مانند محیط زیست تفاوتی دارند، اما به همراه این حال ۶ منطقه حمید آب گرم دهلران، دریاچه دوقلو آبدانان، سوراب دره شهر، سید عبدالله ایوان و … در طول سال پذیرای گردشگران و مسافران هست. »

شنبهزاده از مهمترین چالشهای صنعت گردشگری به همراه عدم وجود هتل ۴ ستاره عنوان شد و تصریح کرد: «دو آپارتمان در ایلام و مهران، هشت واحد بومترجی، ۱۲ هتل، هفت کمپ ثابت، پنج مهمان، ۱۰۲ مسافر خانه، شش سفرهخانه سنتی و ۱۴ مجتمع تفریحیفراگهی عمده مراکز گردشگری هستان هست که حدود ۵۰۰ نفر در این صنعت مشغول به کار هستند که ۴۰ درصد آنها را زنان تشکیل می دهند. »

او به همراه بیان اینکه گردشگری امری فرابخشی هست، اظهار داشت: «یکی از مشکلات ما در حوزه گردشگری، یکسان بودن مصوبه های سرمایه گذاری در سراسر کشور هست که اکثر سرمایه گذاران در سایر هستان ها سرمایه گذاری می کنند و امیدواریم دولت در این زمینه مشوق بیشتر برای سرمایه گذاران ایلام. »

فعالیت ۳ به همراهزارچه صنایعدستی در ایلام

مدیرکل میراثفرهنگی، صنایع و گردشگری هستان ایلام به همراه اشاره به فعالیت ۳ به همراهزارچه صنایعدستی در هستان، خاطرنشان ساخت: «در حوزه صنایع دستی ۴۰ کارگاه در هستان فعال هستند و ۲۰ کارگاه دیگر احداث شده هست و بیش از ۱۸۰۰ نفر به صورت انفرادی در این حوزه فعالیت دارند. »

شنبهزاده به همراه اشاره به انققد تفاهمنامه به همراه پست و یک شرکت خصوصی برای معرفی و فروش صنایع دستی، اظهار داشت: «آسیب و چالش عمده صنایع، واردات بیرویه آثار چینی هست که به همراهعث رکود در به همراهزار صنایع دستی هستان شده هست. »

او به همراه بیان اینکه نوروز در هر شهر و شهرداری در کنار یکی از آثار تاریخی، به همراهستانی و مراکز جمعیت و تفریحها اجرا می شود، اشاره کرد: "در برنامه نوروز به همراه ساختن سیاهچادر و اجرای برنامه های فرهنگی، طنز تئاتر، برای تهیه انواع غذاهای سنتی و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی، ما قصد داریم تا لحظات شاد و به همراه نشاطی را برای مهاجران در ایلام فراهم کنیم. »

مدیرکل میراثفرهنگی، صنایعدستی و گردشگری هستان ایلام هدف از اجرای برنامه نوروز در ایجاد صلح و آرامش اجتماعی در میان مردم عنوان شد و یادآور شد: «همه این برنامه ها به همراه هدف جذب گردشگران و معرفی بیشتر ایلام به عنوان منطقه ای بیکر برای گردشگران در تمام طول سال هست. »

    

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم