تاریخ و جغرافیا در تاریخ / جشنواره نورنبرگ / نوروز محال متعالیترین مفاهیم انسانی و اخلاقی هست> خبرها قوم آریا

۲۹ اسفند ۱۳۹۶ کافه

        

به گزارش مارشال به نقل از مرکز روابطعمومی و اطلاعرسانی سازمان میراثفرهنگی، متن پیام علی اصغر مونسان به شرح زیر هست:

«یا مقلب القلوب والعبه همراهس، یا مدبر اللیل و النهار، یا محول الحول والاحوال، حول حالنا الی احسن الحال.

به همراهر دیگر در فصل رستاخیز طبیعت ما به تاخیر افتادیم. از دست دادن شكرا و نياز به آسمان بلند و از تغيير دل و مشاهده، از روز و شب و روز، از طريق سال و حال، طلب تحول ما را تا برگرداندن ما را به نيكواترين حال

امروز، این رسم دیرینه و پرمعنا، روایت زیبه همراه و شگفت آور از هستی هست. پیشگام ما به همراه درایتی در خور نام آوران این سرزمین، فلسفه خالق و خورشید و خهستگاه طبیعت را در آئین نوروز به نمایش گذاشت و مهر تاییدی بر یگانگی خالق خوبی کرد و قرنها بعد نوروز قدیم در این دیار دینمدار، در مبه همراهرز مبه همراهرک به همراه آموزه های تاریخ و جغرافیای شرق را در بر می گیرد و در مقر سازمان ملل متحد "روز فرهنگ صلح در جهان" نام گرفته هست.

امروزه بیش از ۳۰۰ میلیون نفر امروزه در سراسر جهان گرامیداشتند و میلیونها انسان دیگر به همراه لبخند تحسین به تماشای جلوه های زیبه همراه و دلپذیر آن مینشینند، چرا که گرامیداشت نوروز، حرمت گنجینی ارزشمند و ماندگار از تاریخ و تمدن و قومیت بشر هست. مطمئنا حفاظت از میراث بزرگ نووروز و هزاران قریه تاریخی و طبیعی ارزشمند دیگری که در تاریخ ما به خرج داده شده، حصول اطمینان هویت روز و حیات بعدا مهست.

به امید آنکه ارزشهای این عید ایرانی و جهان را بیش از پیش شناخته و حفظ كنیم، سال نو را به سوی پیشبرد عصر عصر (عج)، عالی رتبه رهبری، رئیس جمهورى محترم، دولتمردان خدوم و یكیك هموطنان و ایرانیان عزیز در در سراسر جهان تبریک میگویم و یک سال خوب به همراه آرامش و پیشرفت برای ایران و ایران آرزو می کنم. »

    

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم