دومین کنفرانس سالانه زنان در علوم اطلاعاتی، تحقیقات را نشان می دهد، به بررسی چالش ها می پردازد

۲۹ اسفند ۱۳۹۶ کافه

دو صد دانشجوی، متخصصان صنعت و رهبران دانشگاهی در مرکز مایکروسافت NERD در کمبریج، ماساچوست برای دومین به همراهر این موسسه برای اطلاعات، سیستم ها و جامعه (IDSS)، موسسه MIT برای داده های علمی سالانه (۵DS) را به همراه همکاری موسسه علوم رایانه ای (IACS) و دانشگاه مایکروسافت Research New England در مشارکت به همراه دانشگاه هستنفورد. این کنفرانس در سال گذشته از ۱۵۰ شرکت کننده افزایش یافت و قدرت محلی در دانشگاهیان و مراقبت های بهداشتی را برجسته کرد.

"Caroline Uhler، عضو کمیته رهبری WiDS که عضو هیئت علمی هسته ای IDSS و هستادیار مهندسی برق و علوم کامپیوتری (EECS) هست در کنفرانس WiDS رهبری زنان را در علوم داده در منطقه بوستون برجسته کرد. MIT "این رویداد مخصوصا برای تشویق بیشتر دانشمندان زن در مناطق مرتبط به منظور پیوستن به این منطقه در حال ظهور هست که چنین تاثیر گسترده ای در جامعه دارد."

رجینا برزیلی، هستاد صنایع دلتا الکترونیک EECS، اولین ارائه را در مورد چگونگی پیشرفت تحقیقات سرطان در زمینه علوم داده ها و روش های یادگیری ماشین ارائه داد. برزیلی گفت تجربیات او به عنوان یک به همراهزمانده سرطان سینه، کار او را تحریک می کند. "رفتن به این درمان واقعا چشمانم را به همراهز کرد تا اینکه دانش کامپیوتر و علوم داده جزء آن معادله نیست." به همراهرزیلی کشف کرد که بیشترین تصمیم گیری به همراهلینی در درمان سرطان پستان بر اساس ۳ درصد بیماران – کسانی که در آزمایشات به همراهلینی شرکت می کنند – مقدار زیادی از اطلاعات بیمار هستفاده نشده را ترک کنید. تحقیق او به همراه هستفاده از پردازش زبه همراهن طبیعی و شبکه های عصبی عمیق برای سازماندهی و تجزیه و تحلیل برخی از داده های بیمار که قبلا هستفاده نشده هست، به امید شناخت بهتر ارتبه همراهط بین ویژگی های بیماری و نتایج درمان. او همچنین تکنیک های هستفاده از تجزیه و تحلیل پیکسل های پیکسل تصاویر ماموگرافی را برای ارزیابی خطر ابتلا به سرطان های زودتر از انسان می تواند توسعه دهد.

حرفرانان دیگر نشان داد که کاربرد وسیع روشهای داده اطلاعات در بسیاری از زمینه ها علاوه بر مراقبت های بهداشتی نیز نشان داده شده هست. تامارا برادریک، هستاد کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات و ارتبه همراهطات ITS و عضو IDSS، در مورد توسعه یک جعبه ابزار مدرن برای تجزیه و تحلیل داده صحبت کرد. برادریک گفت که این جعبه ابزار، به طور ایده آل می تواند قابل اعتماد و دقیق به همراهشد، به همراه تضمین های نظری در مورد کیفیت. این ابزار ها به همراهید اجازه دهند تمرینکنندگان را به ارزیابی اینکه چقدر مشخص هست که آنها در مورد نتایج گزارش شده اند. خروجی ابزار به همراهید قابل تفسیر به همراهشد و اجرای ابزار به همراهید سریع و آسان به همراهشد برای متخصصان غیر متخصص. علاوه بر این، ابزارها به همراهید بتوانند بر روی داده های جریان داده، که داده های جدید به طور مداوم به دست می آیند، اجرا شود، و به همراهید قادر به هستفاده از رایانه های مدرن و توزیع شده به همراهشند. Broderick همچنین در مورد چگونگی دستیابی به این ویژگی ها در برنامه های عملی، به همراه اشاره به نمونه هایی در ارزیابی اثربخشی Microloan ها و تبلیغات آنلاین، بحث کرد.

فرانچسکو دومینیچی، هستاد آمار زیستی و همکاری مدیر ابتکار داده های علوم در دانشگاه هاروارد، در مورد قدرت علم داده ها برای تاثیر گذاری بر سیهست های زیست محیطی حرف گفته هست. Dominici ترکیبی از اطلاعات هواشناسی، ترافیک، هستفاده از زمین و داده های جمعیتی در برابر ادعاهای Medicare برای ارزیابی خطرات سلامتی آلاینده ها هست. تحقیقات او توسط سناتور کوری بوکر (D-NJ) در مورد سوال کتلین هارتنت وایت، یکی از نامزدهای رئیس جمهور ترومپ به رهبری آژانس حفاظت از محیط زیست اشاره کرد.

از بخش صنعت مراقبت های بهداشتی، هدر بلان Sanofi در مورد پتانسیل دانش داده ها برای بهبود روند کارآزمایی به همراهلینی صحبت کرد. بل معاون ارشد و رئیس جهانی دیجیتال و تجزیه و تحلیل در سانوفی، یک شرکت بیولوژیک دارویی هست. او خاطرنشان کرد که ۳۵ درصد از وقت آزمایش به همراهلینی در هستخدام بیماران صرف شده هست، روند به همراه هستفاده از داده های بیمار برای شناسایی نامزدها بسیار بهبود یافته هست. این می تواند از سال ها تا ماه ها آزمایشات را کوتاه کند، میلیون ها دلار صرفه جوئی کند، مطالعات به همراهز را به هزاران شرکت کننده دیگر، و در نهایت منجر به نتایج بهتر شود.

اگر چه علم داده دارای پتانسیل زیادی برای بهبود تحقیقات در زمینه های مختلف هست، اما چالش های جدیدی را ارائه می دهد. یکی از چالش های مهم، سینتیا داکور، هستاد علوم کامپیوتر در دانشگاه هاروارد و ردکلیف، هستاد موسسه مطالعات پیشرفته رادکلیف بود. Dwork در مورد عدالت و "فهرست اشتبه همراههات" که توسط محققان در هستفاده از الگوریتم شناسایی شده هست، مانند حذف کد های پستی برای تبلیغات هدفمند بر اساس آرایش نژادی محله ها حرف گفت. الگوریتم ها خنثی نیستند، Dwork هستدلال می کنند و می توانند مشکلات را در صورت عدم آگاهی فرهنگی به وجود آورند.

چالش ها همچنین موضوع بحث پانل حرفرانان و زنان کار در علوم داده بود. علاوه بر تعصب، آنها دربه همراهره شفافیت، امنیت و حریم خصوصی صحبت کردند. بل گفت: "من فکر می کنم مردم هیچ ایده ای ندارند، هیچ فکری در مورد اینکه چقدر داده ها روی آنها وجود دارد." "من فکر می کنم که به همراهید بر روی برخی از این موارد حساب شود."

علیرغم این چالش ها، همه موافق بودند که علم داده می تواند در حل چالش های اجتماعی تاثیر فوق العاده ای داشته به همراهشد. دانشمندان داده می توانند مهارت های خود را در روش های تقریبه همراه بی حد و حصر به همراه همکاری محققان در هر کجا که مجموعه داده ها می تواند یا می تواند در دسترس هست. همانطور که برادریک می گوید: "من تمام این منافع را داشتم و فکر می کردم:" اگر تنها یک جادوی جادویی بود که آنها را ترکیب می کرد. "

این کنفرانس جدید در سال جاری یک پوستر دانشجویی بود که کار تحقیقاتی داده ها را در گستره وسیعی از زمینه ها و فرصت های هستخدام برای شرکای صنعت نمایش داد. کنفرانس ۲۰۱۸ همچنین اعلام برندگان اولین رقابت WiDS Datathon که در طول فوریه اجرا شد. Datathon تیم را به چالش کشید تا راه حل های داده های علمی برای کاهش فقر جهانی را بیابد. "تیم مینر" موسسه پلی تکنیک Worcester، که شامل Xi Liu و ی وانگ بود، برنده جایزه اول محلی ماساچوست و برنده جهانی بود. این جفت تاکید بر اهمیت مدل های منبع به همراهز و ابزار برای پروژه خود هست.

الیزابت سیکوروفسکی، مدیر اجرایی IDSS، کاترین چوت، مدیر اجرایی IACS هاروارد، در حرفرانیهای به همراهز و بسته شد. آنها اشاره کردند که این رویداد در روز اول فروخته شده و بیش از ۱۵۰ کنفرانس و رویدادهای دیگر در سراسر جهان، همه به رهبری زنان برگزار می شود. چوت گفت: "ما بخشی از یک جنبش جهانی هستیم."

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم