دست پر اذه برای گردشگران در نوروز ۹۷ / اشکبه همراهر سلمان ساماندهی> آگهی ملک آریا

۱ فروردین ۱۳۹۷ کافه

        

به گزارش ماورثااریا به عنوان معاونت روابط عمومی اداره کل میراثفرهنگی، صنایع و گردشگری خوزستان، ابوب سلطانی، رئیس اداره میراثفرهنگی ایذه امروز سه شنبه ۲۹ اسفند، به همراه اشاره به اقدامات در شهرستان آذه برای نوروز ۹۷ اظهار داشت: «به همراه توجه به این که یکی از مهمترین مهمترین ورودی به هستان پس از اندیمشک به همراهشد، موضوع نوروز، ستاد مسافرت و اسکان گردشگران در این شهرستان بیش از پیش اهمیت می یابد را از این رو بیش از چهار جلسه ستاد خدمات هماهنگی سفر ب ریهست فرماندار شهرستان تشکیل شده، مصوبه همراهتی به تصویب رسیده و فرماندار نیز احکامی را برای دهیاران روستاهای دارای ظرفیت گردشگری صادر کرده هست . »

او در ادامه تصریح کرد: «برای نوروز ۹۷، تعدادی تور راهنمای را در سطح شهر دهده و ورودی شهرستان ایذه از سوی جاده اصفهان مستقر کرد ایم و این در حالی هست که اقلام فرهنگی و تبلیغاتی شامل نقشه گردشگری و بروشور شهرستان ایذه نیز برای این راهنماها تهیه شده هست . »

رئیس اداره میراثفرهنگی از تولید یک برنامه گردشگری برای سیستم عامل و آندروید و آیفون خبر داد و افزود: «به محض ورود گردشگران به شهر، این برنامه از طریق وای فای در ورودی اولیه تلفن همراه همراه گردشگران ارسال خواهند شد . »

او عنوان کرد: «امشب و بهمناسبت تحویل سال نو، کارناوال تحویل سال نو شامل یک اسب سواری به همراه اسب و ساز و محلی محلی در سطح شهرستان ایذه به همراه مشعایات تعدادی از افراد محلی به همراه تن پانك بختياري به راه خواهد افتاد و مردم و كودكان نيز همراه به همراه كودكان و شعرهاي محلی محلی نوروزی . »

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر اذه گفت: «امشب در خوابگاه بو م گردی الیما نیز مراسم و جشنواره عاشق نیز در نیمه دوم تعطیلات در این مکان برپا خواهد شد . »

او به همراه بیان این که نوروزگاه امسال در سه روز مختلف برگزار می شود، افزود: «در روز هفتم فروردین ماه، ۹۷ جشن نوروزکشی هجریار برگزار خواهد شد و سپس در روزهای دهم و یازدهم فروردین همچنین به ترتیب جشنواره نوروزگاه آواک بلند در بخش دهده و جشن نوروزکارتان شهر دهده به همراه همکاری مشترک شهرداری و فرهنگ میراث فرهنگی برپا می شود ما . »

سلطانی افزود: «مراسم نوروزی در شهر ایذه شامل بخش های متنوعی از جمله موسیقی بختیاری، محلی محلی، محلی سازی، صنعت و صنعت … . »

او از بیش از ۶۰ سیاه چادر عشایری در سطح شهر آیزه به صورت شبه همراهنه روزی به همراه هدف نمایش آداب و رسوم بختیاری و عرضه محصولات فرهنگی و صنایع دستی و نیز ایجاد بیش از ده طفره هفت سین به عنوان میدان دیگر به عنوان اقدامات دیگر انجام گرفته هست.

رئیس اداره میراثفرهنگی ایذه از تعریف ۶۰ طرح گردشگری بین شهری و شهری برای راهنمایی گردشگران خبر داد و افزود: «این امر بسیار موثر خواهد بود در جهت تسهیل گردشگران گردش در نوروز روز به روز»

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر اذه به همراه بیان این که به همراه تمهیدات اندیشیده شده انتظار می رود رود نوروز ۹۷ بی پرونده بیشترین نوروز در ایذه هست و به وضعیت اسکان در شهر آیزا اشاره شده هست و افزود: «ظرفیت اقامتگاههای شهرستان ، شامل مالشور، هتل آنزان و اقامتگاه الیمه در حال حاضر پر شده هست . »

او همجنین از ساماندهی محوطه تاریخی اشکفت سلمان اطلاع داد و تصریح کرد: «این محوطه به عنوان یکی از اصلی ترین و مهمترین اهداف گردشگری هستان شناخته شده هست این سال توانستیم به همراه مشارکت شهرداری و ایجاد توافق نامه بین سپاه پاسداران و شهرداری این مجتمع به همراه نورپردازی گل کار، مبلمان و برپایی سفره هفتصین ساماندهی محیطی ما؛ این که در پخش نوروز فیلم معرفی شهرستان آیزا در محوطه اشکفت سلمان در قالب ویدئو پروژک شن در برنامه ما خواهیم داشت . »

    

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم